Lechia wygrała ze Stalą

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: LigaPolska.pl  |  19.09.2020 16:55

Flavio Paixao  |  fot. Grzegorz Radtke / Lechia Gdańsk

To było udane popołudnie dla graczy Lechii Gdańsk. Zawodnicy Stokowca wygrali bowiem ze Stalą Mielec 4:2 (2:2) w PKO BP Ekstraklasie. Dla gospodarzy to druga wiktoria w sezonie. Z kolei mielczanie, po czterech kolejkach, mają tylko dwa oczka.

Jak wyglądało to spotkanie? Gospodarze błyskawicznie wyszli na prowadzenie, bo już w czwartej minucie. Wszystko rozpoczęło się od złego piąstkowania Strączka. Chwilę potem Nalepa celnie zacentrował w pole karne, a Paixao strzałem głową pokonał bramkarza Stali.

W ósmej minucie powinno być 2:0 dla podopiecznych Stokowca. W sytuacji sam na sam znalazł się Haydary, ale tym razem dobrze spisał się Strączek.

W 23. minucie mielczanie doprowadzili do wyrównania. Cóż to była za bramka! Domański dośrodkował z rzutu rożnego przed szesnastkę, tam czekał już Getinger, który popisał się kapitalnym uderzeniem z woleja.

Kilka minut potem okazję miał Prokić. Zawodnik Stali precyzyjnie przymierzył, ale na posterunku był Kuciak i cały czas mieliśmy bramkowy remis.

Zmieniło się to pod koniec pierwszej połowy, bo gdańszczanie znowu dali się zaskoczyć w czasie rzutu rożnego. Tym razem asystę Domańskiego wykorzystał Mak. Do przerwy był jednak remis, bo w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Conrado.

W 53. minucie Haydary uderzył z ostrego kąta, ale Strączek był na posterunku. W 73. minucie bramkarz Stali był już bezradny. Z rzutu karnego nie pomylił się bowiem Paixao.

Trzy minuty potem mogło być 4:2. Technicznie przymierzył Zwoliński, ale jego próba zatrzymała się tylko na poprzeczce bramki strzeżonej przez Strączka.

W 88. minucie Pietrzak precyzyjnie dośrodkował z rożnego, a Nalepa zamienił jego podanie na czwartą bramkę dla gdańszczan. Finalnie podopieczni Stokowca triumfowali zatem 4:2.