Bordeaux bezbramkowo remisuje z Lyonem

Memphis Depay

Bordeaux remisuje z Lyonem w meczu 3. kolejki Ligue 1. Gospodarze po dzisiejszym remisie utrzymują drugie miejsce w tabeli i od startu rozgrywek wciąż pozostają niepokonani. Goście wielokrotnie próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale misja zakończyła się niepowodzeniem, głównie przez nieskuteczność ofensywy piłkarzy Garcii.

Pierwsza połowa spotkania była dosyć wyrównana, choć minimalną przewagę można było dostrzec po stronie gości. Piłkarze jednej i drugiej drużyny oddały w tej odsłonie meczu po jednym celnym strzale na bramkę przeciwnika, którego nie potrafili zamienić na bramkę. W konsekwencji do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Drugą połowę kompletnie zdominował Olympique Lyon. Drużyna prowadzona przez Rudiego Garcię znacznie częściej atakowała bramkę przeciwnika, ale piłkarzom nadal doskwierał brak skuteczności. Najlepszą okazję na zdobycie bramki miał w 83. minucie Houssem Aouar. Francuski młody pomocnik uderzając z pola karnego trafił jedynie w lewy słupek. Chwilę wcześniej dogodną sytuację zmarnował też Thiago Mendes, który dosyć mocno się pomylił i posłał futbolówkę daleko od bramki.

Bezbramkowy remis utrzymał się pomimo dwunastu sytuacji bramkowych Lyonu. Pochwała należy się defensywie gości, ponieważ w drugiej odsłonie meczu na tyle udaremniała ataki gospodarzy, że Bordeaux nie oddał ani jednego celnego strzału. Mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 0:0.