REKLAMA
REKLAMA

Ojciec Messiego w środę ma spotkać się z Bartomeu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Mundo Deportivo  |  31.08.2020 10:18
Ojciec Messiego w środę ma spotkać się z Bartomeu

Lionel Messi  |  fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Leo Messi ostatnio nie ma powodów do radości. Argentyńczyk chce rozstać się z FC Barceloną, ale klub z Katalonii nie chce do tego dopuścić na warunkach piłkarza, który chciałby zmienić przynależność klubową na zasadzie wolnego transferu. Hiszpańska prasa podaje, że do rozmów ma wkroczyć ojciec zawodnika.

Leo Messi, jeśli faktem jest to, co sugerują mu jego pełnomocnicy, do końca sierpnia ma możliwość zmiany klubu na podstawie jednostronnego rozwiązania kontraktu z Dumą Katalonii, co ma warunkować klauzula zapisana w umowie zawodnika, która wydaje się punktem spornym.

Przyszłość Argentyńczyka wciąż niejasna


Mundo Deportivo twierdzi, że w środę ma dojść do spotkania Jorge Messiego z prezydentem z Barcy Josepem Marią Bartomeu. W jego trakcie ma zostać omówiona przyszłość reprezentanta Argentyny. Ojciec zawodnika przyjedzie do Barcelony specjalnie z Argentyny, aby przekonać władze Dumy Katalonii do wyrażenia zgody na jego transfer przed startem sezonu 2020/2021.

Messi w powszechnej opinii wstrząsnął światem futbolu, powiadamiając Barcę, że chce zmienić klub. W niedzielę zawodnik nie pojawił się na testach medycznych w siedzibie Blaugrany, w tym tych dotyczących testu na obecność koronawirusa.

Zagmatwana sprawa


Argentyński zawodnik trafił do Barcelony w 2000 roku. 138-krotny reprezentant Argentyny ma umowę z Dumą Katalonii ważną do końca czerwca 2021 roku. Niemniej piłkarz ma możliwość jednostronnego rozwiązania kontraktu po sezonie, która była ważna co prawda do 10 czerwca. Fakt, że miała miejsce przerwa pandemiczna, a rozgrywki ligowe w Hiszpanii zostały wznowione 13 czerwca, komplikuje jednak sprawę.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy