REKLAMA
REKLAMA

Media: Koeman wpłynął na decyzję Messiego

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  26.08.2020 08:52
Media: Koeman wpłynął na decyzję Messiego

Ronald Koeman  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Od wtorkowego wieczoru głównym tematem w piłkarskiej rzeczywistości jest przyszłość Leo Messiego w FC Barcelonie. Tymczasem ostatnie doniesienia Ole wskazują, że kluczowa dla decyzji Argentyńczyka o zmianie klubu miała być rozmowa z trenerem Ronaldem Koemanem, który miał powiedzieć piłkarzowi, że "przywileje się skończyły".

Wskazane na wstępie słowa miały zmobilizować kapitana Dumy Katalonii do wysłania wiadomości do władz klubu z prośbą o rozwiązanie umowy. Zawodnik chciał skorzystać z opcji rozwiązania kontraktu, po czym na zasadzie wolnego transferu mógłby się związać z innym pracodawcą.

Quo vadis, Messi?


Okazuje się jednak, że taka klauzula, która co prawda była zapisana w umowie piłkarza, wygasła już w czerwcu, co podkreślają na każdym kroku przedstawiciele władz Dumy Katalonii. Tym samym dzisiaj potencjalny chętny musi się liczyć z ogromnym wydatkiem, chcąc pozyskać reprezentanta Argentyny.

Ciekawym tematem jest natomiast to, że czynnikiem, który wpłynął na to, że Messi wysłał wiadomość do klubu z żądaniem rozwiązania umowy, była rozmowa zawodnika z nowym trenerem. Koeman miał przekazać Messiemu jednoznaczny komunikat: "Przywileje w drużynie dobiegły końca. Nie będę na tej płaszczyźnie elastyczny. Najważniejszy ma być zespół" - miał powiedzieć Holender w rozmowie telefonicznej z zawodnikiem, co cytują hiszpańskie media, opierając się na doniesieniach Ole.

Dodajmy, że Associated Press potwierdziło wczoraj, że Messi wysłał do klubu list z prośbą o zmianę klubu, chcąc jak najszybciej zmienić barwy klubowe. 33-latek ma w swojej umowie klauzulę, która pozwala mu odejść pod koniec każdego sezonu, ale Barcelona przygotowuje odpowiedź, mówiącą, że klauzula wygasa 10 czerwca.

Zabiegi o zarządzanie klubem


W kontekście Koemana warto odnotować, że został on niedawno nowym szkoleniowcem teamu z Katalonii, zastępując Quique Setiena. Holender rozstał się jednocześnie z reprezentacją Holandią, podpisując z Barceloną umowę na dwa lata.

Tymczasem burzliwą atmosferę wokół Barcy zamierza wykorzystać kandydat na prezydenta Blaugrany Victor Font, który poprosił już o natychmiastowe ogłoszenie nowych wyborów, jeśli prezydent Josep Maria Bartomeu nie zrezygnuje ze stanowiska.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 8 komentarzy

przelobowanyPL | 26.08.2020 09:38

Messi chciał rządzić Barcą jak Argentyną. Najlepszy piłkarz świata, ale to nie oznacza, że jego widzimisię są trafione. Niech się skupi na grze, a nie rządzeniu. Koeman wywalił ze składu przyjaciela Leo, czyli Suareza i już się Messiemu odechciało grać?! Chciałby wygrywać trofea, ale równocześnie w składzie MAJĄ GRAĆ paralityk Busquets czy wolny jak mucha w smole Suarez.

LM10FCB | 26.08.2020 10:35

Jesli tak Pan  Messi  widzi sprawe to zaden klub sobie na to nie pozwoli by   on ustawial wszystkich po kątach

Yang | 26.08.2020 10:41

Messi ciągnie Barcelonę od dobrych kilku lat sam z Suarezem. Tej dwójce należałoby się więcej szacunku, a tacy piłkarze jak Piqué czy Busquets, którzy już powinni pożegnać się z klubem akurat zostają.

Nie wróżę nic dobrego dla Barcy do momentu zmiany Bartomeu

AndrewNight | 26.08.2020 12:45

Na sprawę można spojrzeć dwojako.
Z jednej strony podejście Koemana powinno być inne do legend klubowych, jakieś informacje przez telefon trochę są nie na miejscu. Z drugiej strony zawodnik nie może rządzić klubem. Pan Messi uciekając w takim momencie po rozmowie z trenerem że nie będzie uprzywilejowany wystawia sobie tylko jedną opinię. Głosy na polskiej stronie Barcy są podzielone, sporo jest takich które krytykują postawę Argentyńczyka. W sumie nie dziwne, odejście w taki sposób po takiej karierze jest poniżej krytyki.
Decyzja Koemana będzie oceniania w przyszłości. Bardzo możliwe że nie danie przywilejów Messiemu to błąd jednak nie to jest najbardziej istotne. Najważniejszy jest sam fakt że Leo od razu ucieka gdy te przywileje się kończą. Może i teoria o tym że chce mieć wpływ na trenerów i kto ma grać nie jest wyssana z palca a sam Messi jest zakladnikiem tego przez co ma co raz mniej możliwości na triumfy mając wpływ na drużynę nie tylko pod względem tego co robi na boisku ale przede wszystkim poza nim.

Ermac | 26.08.2020 14:09

Typowa wrzutka wychodząca z klubu do mediów, mająca wybielić zarząd i zwalić winę na zawodnika, jak ta po spotkaniu z Koemanem, że "Leo obecnie widzi się bardziej poza klubem niż w nim", Balague już o tym mówił.

Przypominam praktyki stosowane przez ekipę Bartomeu, bo widzę, że niektórzy szybko o nich zapomnieli:
"Dziennikarze Cadena SER podali, że obecny zarząd, któremu szefuje Josep Bartomeu, wynajął firmę do poprawy wizerunku w internecie. Ta miała tworzyć fikcyjne konta i z nich atakować nieprzychylne władzy osoby. Dostawało się m.in. Pepowi Guardioli, Leo Messiemu, Xaviemu, Gerardowi Pique i Joanowi Laporcie.
Kibiców Dumy Katalonii z pewnością zdenerwuje fakt, że na usługi dyskredytowania legend Barcelony w internecie, jej zarząd wydał około miliona euro. Argentyński geniusz był atakowany z powodu negocjacji kontraktowych, Pique oberwał za zaangażowanie się w reformowanie Pucharu Davisa. Firma robiła to za pośrednictwem kont na  facebooku i twitterze – informuje Cadena SER, której dziennikarze dotarli do dwóch raportów na ten temat. "

DiffretAngle | 26.08.2020 14:41

Ermac -
I nie byłby to pierwszy raz, kiedy ktoś na takim postępowaniu zarząd Barcy złapał z ręką w majtkach.
Przy zwalnianiu Valverde, Abidal twierdził że nikt nie negocjował z Xavim, a krótko póxniej, po podpisaniu umowy z Setienem kiedy tłumaczono powód wywalenia Valverde, palnął że to piłkarzom nie chciało się trenować, a trener był dla nich zbyt miękki.
Wtedy pierwszy raz Messiego tak szarpnęło, że wrzucił na Instagrama oświadczenie, w którym chciał od Abidala żeby wziął odpowiedzialność za swoje słowa i wskazał tych piłkarzy po nazwiskach, bo wtedy też gówno się przylepiło do Messiego.
Zarząd Barcy to kłamcy, manipulanci, a powiązania mają z grupą medialną, która wydaje oba największe dzienniki sportowe w Katalonii. To że sprzedają dziennikarze tej grupy newsy godzące w piłkarzy po klęskach, też nie jest nowością. Pique był w ostrym sporze Twitterowym z jednym z nich. Tak jak z tym z Asa bodaj. A to świadczy że raczej wsparcia nie dostawał.

Dla mnie taki tekst, to ewidentnie pr-owa zagrywka, żeby pokazać kto tu rządził i że nawet jak odejdzie, to wszystkie ostatnie klęski i kryzysy, to przez Messiego. Dobrze Bartek kombinuje, a ludzie łykają.

Widziałem też taki tweet, na którym ktoś przeanalizował transfery Barcy i Barcy B od 2011 roku, i opisywał które mogłyby być prośbą od Messiego... wyszło literalnie że 2 zawodników Messiego znało wcześniej. Kilku kupiono wprost, zamiast typów Messiego. Ale ludzie i tak dalej będą mówić że "Messi rządzi w Barcelonie".

AndrewNight | 26.08.2020 15:24

No ciekawe koledzy co piszecie, bardzo możliwe że macie rację. Jednak w reprezentacji Aregentyny też były podobne tematy z Messim a Bartomeu w tym nie maczał palcy.
I Leo i zarząd winni tej błazenady która panuje.

Ermac | 26.08.2020 16:21

@AndrewNight

W Argentynie od lat jest bagno, miejsce gdzie nie ma pieniędzy, bo związek przeżarty korupcją.

Trener kadry olimpijskiej Argentyny musiał pożyczać pieniądze od córki, trener pracował za darmo, Messi opłaca wynagrodzenia ochroniarzy, przeloty, federacja prosiła zawodników, by opłacili swoje bilety lotnicze i zapłacili za jedzenie podczas Copa America 2016. Pomoc od Fifa, konkretnie przelew na kwotę 70 mln euro na bieżące działanie i jednocześnie brak pozwolenia dla AFA żeby nimi zarządzać, dlaczego? Korupcja
Dlaczego żaden topowy trener nie chce tam przyjść pracować, nawet Argentyńczyk Simeone, czy Pochettino, bo przez korupcję tam nie ma pieniędzy, a co za tym idzie podstawowych warunków do pracy. Nikt rozsądny do takiego bagna nie wejdzie.

Do poczytania przegladsportowy.pl/magazyn-przegla du-sportowego/argentyna-w-kryzysie- dlaczego-futbol-w-argentynie-jest-w -kryzysie/7eh847ngoal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy