REKLAMA
REKLAMA

Suarez chce zostać w Barcelonie. Godzi się na nową rolę

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ESPN  |  23.08.2020 14:51
Suarez chce zostać w Barcelonie. Godzi się na nową rolę

Luis Suarez  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Napastnik Barcelony, Luis Suarez, był w ostatnich dniach wymieniany w gronie zawodników, którzy mogą pożegnać się z zespołem po zakończeniu sezonu. Sam Urugwajczyk, którego obowiązuje jeszcze roczna umowa, chciałby zostać w klubie i jest gotowy zaakceptować nawet rolę rezerwowego.

Prezydent Barcelony, Josep Maria Bartomeu, w udzielonym przed tygodniem wywiadzie, wymienił nazwiska kilku zawodników, którzy nie będą mogli odejść z klubu w trakcie trwającego okna transferowego. Wśród wymienionych zabrakło kilku podstawowych piłkarzy, w tym Luis Suareza.

Barcelona nie rozmawiała z Suarezem


33-latek podkreśla jednak, że nikt z klubu nie rozmawiał z nim na temat najbliższej przyszłości. - Mówi się o nazwiskach wymienionych przez prezydenta i o zmianach, które mogą nastąpić, ale nikt w klubie nie powiedział mi, że chce się mnie pozbyć - powiedział Suarez w rozmowie z El Pais, cytowany przez ESPN.

- Jeśli tego właśnie chce klub, byłoby miło, gdyby decydenci poinformowali mnie o tym. To lepsze niż medialne przecieki z nazwiskami. Chcę tego, co najlepsze dla drużyny, a moim zamiarem jest pozostanie - kontynuował.

Suarez gotowy zostać zmiennikiem


Doświadczony Urugwajczyk zapewnia również, że byłby gotowi pełnić rolę zmiennika w zespole prowadzonym przez nowego trenera, Ronalda Koemana. - Przez całą moją karierę akceptowałem bycie na ławce rezerwowych. Nadal uważam, że mogę wiele zaoferować, ale nie miałbym żadnego problemu, gdybym musiał usiąść na ławce w przyszłym sezonie. Rywalizacja o miejsce w składzie jest zdrowa i jeśli nowy trener uważa, że powinienem być zmiennikiem, to nie miałbym z tym problemu - dodał reprezentant Urugwaju.

Luis Suarez, który w zespole Barcelony występuje od sześciu lat, jest obecnie trzecim najlepszym strzelcem w historii klubu. Urugwajski napastnik zdobył dla drużyny ze stolicy Katalonii 198 bramek.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy