REKLAMA
REKLAMA

Barcelona od zwolnienia Setiena zaczęła restrukturyzację

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  17.08.2020 23:46
Barcelona od zwolnienia Setiena zaczęła restrukturyzację

Camp Nou  |  fot. fcbarcelona.com

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
W poniedziałek wieczorem światło dzienne ujrzała wiadomość, że FC Barcelona zwolniła Quique Setiena. To nie była jednak jedyna decyzja władz Dumy Katalonii po posiedzeniu zarządu. Barca będzie wdrażała plan restrukturyzacji, co może skutkować dużymi zmianami w pierwszym zespole wicemistrzów Hiszpanii. Ponadto przedstawiono wieści na temat zwołania wyborów na nowego prezydenta klubu.

W związku z powyższym coraz realniejsze wydaje się rozstanie z Barceloną przez Leo Messiego, który znajduje się na celowniku Interu Mediolan i Manchesteru City.

Przyszłość reprezentanta Argentyny coraz bardziej niepewna


Według doniesień mediów Argentyńczyk po raz pierwszy od momentu, gdy zakotwiczył w stolicy Katalonii, poważnie bierze pod uwagę rozstanie z Barcą. Przypomnijmy, że obecny kontrakt reprezentanta Argentyny obowiązuje do końca czerwca 2021 roku, chociaż jest klauzula, która pozwala mu odejść za darmo. W każdym razie szczegóły takiego rozwiązania nie są do końca jasne.

"Zarząd zgodnie podjął decyzję o tym, że Quique Setien nie będzie już pierwszym trenerem drużyny. To pierwsza decyzja w ramach szerszej restrukturyzacji pierwszego zespołu, która zostanie uzgodniona między obecnym sekretarzem technicznym a nowym trenerem, który zostanie ogłoszony w najbliższych dniach” - brzmi oświadczenie klubu z Katalonii opublikowana na łamach oficjalnej strony FC Barcelony.

Budżet klubu zostanie przedefiniowany, szykuje się masowa wyprzedaż?


Warto zaznaczyć, że po dzisiejszym posiedzeniu zarządu w klubie z Katalonii Prezydent Josep Bartomeu nie złożył rezygnacji. Tymczasem wybory na nowego sternika klubu odbędą się dopiero w marcu 2021 roku.

"Rada Nadzorcza, ​​przejmując odpowiedzialność za sytuację sportową klubu, uzgodniła, że ​​data następnych wyborów prezydenckich będzie miała miejsce w dniu pierwszego meczu po 15 marca 2021 roku. Oficjalny komunikat w tej sprawie zostanie ogłoszony pod koniec stycznia, zgodnie z postanowieniami art. 43 ust. 1 Statutu Klubu" - czytamy w klubowym oświadczeniu.

"Po rozważeniu wszystkich opcji Zarząd uważa, że ​​jest to najbardziej realny termin na wspomniane wybory. Zarząd rozumie, że natychmiastowe wezwanie do wyborów nie jest możliwe, biorąc pod uwagę, że sezon ligowy rozpocznie się w weekend 12 września 2020 roku, a ponadto ma miejsce sytuacja kryzysowa w związku z pandemią koronawirusa. W każdym razie klub będzie kontynuował realizację planu odwrócenia sytuacji sportowej i ekonomicznej, opartego na głębokich zmianach w pierwszym zespole, a także na przedefiniowaniu budżetu na nową sytuację spowodowaną przez COVID-19 przed końcem obecnej kadencji" - czytamy dalej.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

MikeMike | 18.08.2020 16:18

No to faktycznie, wielka restrukturyzacja. Zwolnili trenera, reszta zostaje bez zmian. Rewolucja.

AndrewNight | 18.08.2020 17:55

^^^
Dyrektor sportowy też out. Zarząd chce zostać i chyba wyprostować to co sam narobił co wydaje się w miarę dobrym ruchem. Może nie chcą zostawić po sobie tylko spalonej ziemi. Co do reszty  zmian to chyba jeszcze na nie za wcześnie.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy