REKLAMA
REKLAMA

Pioli: Ibrahimović sprawia, że wszystko jest łatwiejsze

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  10.08.2020 13:52
Pioli: Ibrahimović sprawia, że wszystko jest łatwiejsze

Zlatan Ibrahimović  |  fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Trener Milanu Stefano Pioli przyznał, że Zlatan Ibrahimović odegrał ogromną rolę w bardzo dobrej postawie drużyny w drugiej połowie sezonu. Wyniki uzyskiwane przez zespół sprawiły, że władze klubu zrezygnowały z pomysłu zatrudnienia nowego szkoleniowca i przedłużyły umowę z 54-letnim trenerem.

- W 2020 roku tylko Atalanta zdobyła więcej punktów. Przegraliśmy tylko derby, choć rozegraliśmy świetną pierwszą połowię - powiedział Pioli w wywiadzie udzielonym La Repubblica, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

- Nie wszystko w tym sezonie idzie gładko, ale on sprawia, że wszystko jest łatwiejsze. Błędem jest odnoszenie się do jego wieku, ponieważ jest profesjonalistą w stu procentach. Uczył młodych zawodników rywalizacji w każdym pojedynczym treningu - mówił szkoleniowiec Rossonerich.

- Jest pierwszym, który przyjeżdża i ostatnim, który wyjeżdża. To są bardzo silne sygnały. Podniósł poziom konkurencyjności w zespole - dodał Pioli.

Pioli: Ibrahimović powinien zostać


W Mediolanie nikt nie ma wątpliwości, że Rossoneri powinni zatrzymać 38-letniego Ibrahimovicia w drużynie. Cały czas prowadzone są negocjacje w sprawie nowego kontraktu dla byłego reprezentanta Szwecji. Wiele wskazuje na to, że zakończą się one pozytywnie i w nadchodzącym sezonie doświadczony napastnik nadal będzie bronił barw Milanu.

- Wszyscy jesteśmy przekonani, że powinien zostać z nami - dodał Pioli, pytany o przyszłość Ibrahimovicia.

Dziesięć goli w Serie A


Ibrahimović od momentu dołączenia do Milanu na początku roku, zdołał rozegrać na boiskach Serie A 18 spotkań, w których dziesięć razy wpisał się na listę strzelców. Jednocześnie stał się najstarszym zawodnikiem w historii włoskiej ekstraklasy, któremu udało się osiągnąć barierę dziesięciu goli w jednym sezonie. To imponujący wynik, biorąc pod uwagę, że w pierwszej jego części był jeszcze zawodnikiem Los Angeles Galaxy.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

pogromca20 | 10.08.2020 18:17

Gdyby zamiast włóczyć  się po świecie i rozdrabniać karierę, zostałby w Juve lub Interze mógłby zostać legenda tych klubów i mieć piękną historię ,a tak każdy go chyba kojarzy jako najemnika.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy