REKLAMA
REKLAMA

Warta Poznań z awansem do PKO Ekstraklasy!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  31.07.2020 19:41
Warta Poznań z awansem do PKO Ekstraklasy!

PKO Ekstraklasa  |  fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Warta Poznań uzupełniła stawkę PKO Ekstraklasy w sezonie 2020/21! Podopieczni Piotra Tworka wywalczyli awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, dzięki pokonaniu Radomiaka Radom w piątkowym barażowym meczu.

Decydujące o losach awansu spotkanie rozgrywane było w Grodzisku Wielkopolskim. W pierwszej połowie nie obejrzeliśmy w nich ani jednego gola. Przez większą jej część lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, ale w ostatnim kwadransie groźniej atakował Radomiak.

Rozstrzygnięcie przyniosła druga odsłona meczu. W 66. minucie, prowadzący to spotkanie sędzia Bartosz Frankowski podyktował rzut karny dla Warty za faul Dawida Abramowicza na Łukaszu Spławskim. Jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Mateusz Kupczak.

W kolejnych minutach Radomiak starał się odpowiedzieć, ale bezskutecznie. Tymczasem w 82. minucie gospodarze wywalczyli kolejny rzut karny, który tym razem został podyktowany za nieprzepisowe zagranie Mateusza Cichockiego. I tym razem skutecznym egzekutorem okazał się Kupczak, który tym samym przesądził o losach rywalizacji.

Warta Poznań do Ekstraklasy wraca po 15-letniej przerwie. Po raz ostatni występowała w niej w sezonie 1994/95. Wcześniej bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy wywalczyły drużyny Stali Mielec i Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Warta Poznań - Radomiak Radom 2:0 (0:0)
1:0 Kupczak (k.) 67'
2:0 Kupczak (k.) 83'

żółte kartki:
Warta - Trałka, Kieliba Grobelny, Szczepaniak, Jakóbowski, Laskowski
Radomiak - Kaput, Leandro, Górski

czerwona kartka:
Warta - Szczepniak (90' - druga żółta kartka)

Warta: Lis - Grobelny, Kieliba, Ławniczak, Kiełb - Rybicki, Kupczak, Trałka, Janicki (58' Laskowski), Jakóbowski - Spławski (75' Szczepaniak)

Radomiak: Miszta - Jakubik (86' Sokół), Cichocki, Karwot, Abramowicz - Leandro (86' Fundambu), Kaput, Michalski, Makowski, Banasiak (72' Górski) - Nowak
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy