Atalanta wygrywa w Parmie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  28.07.2020 21:27

Alejandro Gomez  |  fot. Grzegorz Wajda

Atalanta Bergamo we wtorkowy wieczór zapisała na swoje konto kolejny komplet punktów i zrobiła krok w kierunku zdobycia wicemistrzostwa Włoch. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego tym razem pokonali 2:1 na wyjeździe Parmę.

Pierwsza połowa nie była dobra w wykonaniu faworyzowanych gości z Bergamo, którzy nie zdołali w jej trakcie oddać ani jednego celnego strzału. Piłkarze Parmy bardzo dobrze rozbijali ataki Atalanty, wyczekując również na okazję do zaskoczenia rywali.

Ta nadarzyła się dwie minuty przed zakończeniem pierwszej części meczu. Złe zachowanie defensywy Atalanty po podaniu Gervinho wykorzystał Dejan Kulusevski, który dopadł do futbolówki w polu karnym, a następnie mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

W drugiej połowie wynik długo nie uległa zmianie. Atalanta nie miała pomysłu na stworzenie zagrożenia pod bramką Parmy, ale w 70. minucie zdołała doprowadzić do wyrównania. Piłkę w bramce bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego umieścił Rusłan Malinowski.

Sześć minut przed zakończeniem meczu Atalanta przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Indywidualną akcję przeprowadził wówczas Alejandro Gomez i mocnym strzałem z około 20 metrów pokonał bramkarza Parmy.

Po tym meczu Atalanta awansowała na drugie miejsce w tabeli. Nad trzecim w tabeli Interem ma dwa punkty przewagi, natomiast nad czwartym Lazio trzy.