Pięć goli na Etihad Stadium! Wysoka wygrana Obywateli

Kevin De Bruyne

Piłkarze Manchesteru City zakończyli ten sezon najlepiej, jak mogli. Odnieśli wysokie zwycięstwo pokonując Norwich City 5:0.

Spotkanie Manchesteru City z Norwich City spokojnie można byłoby nazwać przysłowiowym ,,meczem o pietruszkę’’. Jednak nie w przypadku, gdy gra drużyna prowadzona przez Pepa Guardiolę. Hiszpański szkoleniowiec wystawił najmocniejszy skład, czym dał jasny sygnał, że interesuje go jedynie wygrana. Niespodziankę chciały sprawić Kanarki, które liczyły na powtórkę z pierwszego meczu, gdy wygrały 3:2.

Początek tego starcia wskazywał, że marzenia Norwich mogły się spełnić. Goście w ósmej minucie objęli prowadzenie, po świetnej indywidualnej akcji Hernandeza. Kubańczyk efektownie minął rywali i tuż zza pola karnego uderzył przy lewym słupku. Sędzia Craig Pawson dopatrzył się jednak spalonego i anulował bramkę.

Zaledwie trzy minuty później przy golu City nie było już żadnych wątpliwości. Z prawej strony boiska na pole karne zagrał Sterling. Najlepiej tam zachował się Jesus, który wykorzystał zamieszanie i skierował piłkę do siatki. Obywatele wyraźnie dominowali i tuż przed przerwą podwyższyli rezultat na 2:0. Kilka podań wymienili David Silva z Walkerem, a futbolówka trafiła pod nogi De Bruyne. Belg przyjął sobie piłkę, i uderzył mocno, ale i bardzo precyzyjnie w prawy górny róg bramki.

W 79. minucie City prowadziło już 3:0. De Bruyne zagrał do wbiegającego w pole karne Sterlinga. Anglik z łatwością pokonał bramkarza rywali, strzelając miedzy nogami Holendra. Pięć minut później gospodarze mieli cztery gole przewagi Błąd w rozegraniu piłki popełnili gracze Norwich, co bez skrupułów wykorzystał wprowadzony z ławki Mahrez. Algierczyk oddał niski strzał w lewy róg bramki i trafił do siatki. Duzy udział w następnej bramce miał ponownie Mahrez. Skrzydłowy Manchesteru zabawił się z rywalami i mijał ich ,,jak tyczki’’, jego strzał nie zaskoczył jednak bramkarza. Futbolówka trafiła pod nogi De Bruyne, który zdobył fantastyczną bramkę. Belg uderzył w prawy górny róg tak, że można było tylko bić brawo. Zespół Pepa Guardioli nie dał rywalom szans i udanie zakończył sezon 2019/2020.