Atalanta remisuje na wyjeździe!

dodał: Gabriel Bielecki  |  źródło: SerieA.pl  |  18.07.2020 19:10

Serie A

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Żaden z Polaków nie wystąpił w dzisiejszej rywalizacji Hellas Verony z Atalantą. Dawidowicz skarżył się na bóle mięśniowe, z kolei Stępiński obejrzał mecz z ławki rezerwowych. Spotkanie 34. kolejki Serie A zakończyło się remisem 1:1.

W Pierwszej odsłonie meczu na Stadio Marc'Antonio Bentegodi nie brakowało emocji. Piłkarze Atalanty z dużą łatwością konstruowali groźne akcje ofensywne. W Weronie utrzymywał się wynik remisowy, dzięki dobrej postawie Silvestriego. Jedną z lepszych okazji do objęcia prowadzenia zmarnował Duvan Zapata, który minął obrońców i próbował pokonać bramkarza, lecz bez większego powodzenia. Pierwszy gol był tylko kwestią czasu.

Worek z bramkami na dobre rozwiązał się w drugiej połowie. W 50. minucie piłkę do siatki skierował Zapata. Kolumbijski napastnik wykorzystał błąd obrońców i dopadł futbolówkę przed polem karnym. Twardo walcząc z jednym z obrońców oddał strzał z bliskiej odległości w lewy róg bramki.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 59. minucie Pessina doprowadził do remisu dzięki przytomnej postawie podczas stałego fragmentu gry. Najpierw strzał zza pola karnego obronił Gollini, ale był bezradny przy dobitce z bliskiej odległości i skapitulował.

Po szybkiej wymianie ciosów nie padło już więcej bramek. Obie ekipy prowadziły otwartą grę, a piłka krążyła od jednego pola karnego drugiego. Zawodnicy Atalanty do ostatniej sekundy spotkania próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety do Bergamo wrócą tylko z punktem.