Valencia skromnie pokonuje Espanyol. Bezbramkowy remis na San Sebastian

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  16.07.2020 23:04

La Liga

Real Sociedad bezbramkowo remisuje z Sevillą w meczu 37. kolejki La Liga. Valencia za to skromnie pokonała ostatnią drużynę w tabeli - Espanyol 1:0. Zwycięstwo Nietoperzy pozwala im wciąż liczyć się w grze o europejskie puchary.

Real Sociedad - Sevilla FC

Pierwsza połowa spotkania nie należała do najciekawszych. Obie drużyny stworzyły sobie znikomą ilość sytuacji bramkowych, oddając tylko po jednym celnym strzale. W konsekwencji tablica wyników wskazywała do przerwy wynik 0:0.

W drugiej połowie nieco bardziej przycisnęli piłkarze Realu Sociedad. Gospodarze, w 60. minucie, byli bardzo blisko zdobycia bramki, aczkolwiek strzał Portu trafił w poprzeczkę. Mecz ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem, a kibice ujrzeli w nim jedynie pięć celnych strzałów.

Valencia CF - RCD Espanyol

Pierwsza połowa tego meczu była niezwykle wyrównana, zespoły stworzyły sobie tyle samo sytuacji bramkowych, po których zarówno jedna jak i druga drużyna, oddały dwa celne strzały. Nieco więcej szczęścia mieli jednak w tej odsłonie spotkania gospodarze.

W 17. minucie Valencię na prowadzenie wyprowadził Gameiro. Torres dostrzegł wtedy wybiegającego Francuza i doskonałym prostopadłym podaniem z okolicy połowy boiska, stworzył mu sytuację sam na sam. Kevin zachował spokój i strzałem na bliższy słupek otworzył wynik meczu.

W drugiej połowie lepiej radzili sobie piłkarze Espanyolu. Mimo wielu stworzonych sytuacji nie potrafili oni zdobyć bramki. Na ich drodze stawała nieskuteczność napastników, bądź dobrze dysponowany tego dnia Cilessen. Nawet grając w przewadze od 90. minuty, Espanyol nie zdołał wyrównać rezultatu spotkania, który ostatecznie zakończył się wynikiem 1:0.