Inter wiceliderem, Torino pokonane

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  13.07.2020 23:41

Lautaro Martinez  |  fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan awansował na drugie miejsce w tabeli. Nerazzurri w poniedziałek pokonali 3:1 przed własną publicznością Torino.

Piłkarze Interu przystępowali do poniedziałkowego spotkania z nadzieją na rehabilitację za stratę punktów w dwóch ostatnich ligowych meczach. Po pierwszej połowie nie zanosiło się jednak na wygraną Nerazzurrich, bowiem od 17. minuty na prowadzeniu byli goście z Turynu. Fatalny błąd Samira Handanovicia, który wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu wykorzystał Andrea Belotti.

Druga połowa należała już jednak do podopiecznych Antonio Conte, którzy cztery minuty po wznowieniu gry doprowadzili do wyrównania. Po zgraniu piłki przez Lautaro Martineza, potężnym uderzeniem z siedmiu metrów bramkarzowi Torino szans nie dał Ashley Young.

W 51. minucie był już na prowadzeniu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i odegraniu piłki przez Alexisa Sancheza, do bramki gości strzałem głową trafił Diego Godin. Inter wcale nie zamierzał jednak na tym poprzestawać.

W 61. minucie gospodarze zdobyli trzeciego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Lautaro Martinez, który zdecydował się na strzał z kilkunastu metrów, a piłka po rykoszecie wylądowała w siatce. Cztery minuty później bliski zdobycia kontaktowego gola był Belotti, ale tym razem futbolówka po jego uderzeniu głową trafiła w poprzeczkę. Ostatecznie wynik 3:1 nie uległ zmianie.

Komentarze | 7 komentarzy

BOYSSAN | 13.07.2020 23:44

Bramka dla Toro jak to Inter po pandemii kuriozum.
To jest masakra ze będąc w takiej formie wskakujemy na vicelidera. Aż strach pomyśleć co by było gdybyśmy byli w gazie  :)
Eh niedobrze to świadczy o serieA

Chichot | 13.07.2020 23:44

Dobry mecz poza błędem bramkarza. Torino zaparkowało autobus ale nic to nie dało. Czy Inter się odbił od dna to zobaczymy po wyniku następnego meczu.

Kamilek1936 | 13.07.2020 23:56

Dziadki Sanchez Young i Godin zrobili fajna akcje... Widać kto grał w dobrym klubie a kto nie powinien grać w klubie grającym w LM. Wiecie czym się różni brozo od gagi.. Brozo nawet jak się wywraca to potrafi celnie podać.

Grandderby | 14.07.2020 00:09

Ogólnie Inter dzisiaj zagrał bardzo dobrze. Naprawdę brakuje w Interze Sensiego i Barelli, gdyby tych dwóch zawodników było wyglądałoby to duZo lepiej ileż można patrzeć na Valero i Gage. Na największy plus Sanchez zastapił godnie Lukaku.

Kamciu | 14.07.2020 00:26

O pierwszej polowie sie nie wypowiem, bo szkoda "strzepic ryja". Druga odslona juz calkiem okey. Cieszy wygrana i paradoksalnie (z taka forma i wynikami ostatnio) wskoczenie na fotel vicelidera.

Handa - no coz... babol straszny. Poza tym obronil co mial obronic.

De Vrij - raz zgubil niebezpiecznie krycie, jednak jest chyba w najlepszej formie ze wszystkich obroncow, kolejny dobry mecz.

Bastoni - wystep na plus (mimo to, ze tam z dwa razy sie pogubil). Najbardziej podobaja mi sie jego odwazne i skuteczne wyjscia z wyprowadzeniem pilki. Musi pracowac, ale jest material na swietnego gracza.

Godin - wiele osob upatruje w nim transferowy niewypal, jednak ja odcinam sie od takich opinii. Jak dla mnie gra solidnie, dzis bardzo dobry, pewny wystep.

Gagliardini - dzis calkiem okey, nic nie zepsol, a to najwazniejsze. Jesli Inter ma liczyc sie na dobre w walce o Scudetto takich gosci nie powinno tu byc tak czy siak.

Brozo - lubie go, ma nieoceniony wklad w gre druzyny. W srodku pola haruje za dwoch i w mojej ocenie jest jednym z najlepszych pomocnikow ligi. Gdyby tymi rekami tak nie machal byloby spoko ( :) ). Dzis dobre zawody, akcja z % nie wplynela negatywnie na jego gre, bo zaliczyl jedne z lepszych zawodow po przerwie.

Borja - uwazam, ze zagral bardzo solidnie, pokazujac momentami pomysl i to, ze nadal mu zalezy. Jednak ten sam casus co z Gagsem - obysmy nie przedluzyli z nim kontraktu.

Young - gra swoje, ale czasami mam wrazenie, ze jest taki jakis elektryczny, natomiast robi liczby i to calkiem dobre. Dzis kolejny plus przy jego nazwisku, jednak na nastepny sezon dobrze gdyby byl tylko rezerwowym.

D'Ambrosio - moim zdaniem dzis najslabszy. Strasznie irytuje mnie gdy dostaje podanie do linii i bedac placami z pierwszej pilki wali w strone strodka podanie do przeciwnika - jest to jego firmowe zagranie, oczywiscie negatywne. Nie podobala mi sie dzis jego gra. Na rezerwe moze byc, ale bardziej jako zapchajdziura i nic wiecej.

Lautaro - najlepszy mecz po przerwie, super asysta widac, ze chcial tak zagrac. Dzis pokazal, ze Toro moze wrocic jeszcze przed koncem rozgrywek na swoje obroty sprzed pandemii. Zobaczymy.

Alexis - przeplata mecze, ale coraz czesciej pokazuje sie z naprawde dobrej strony. Nadal ma to odejscie i to widac. Z braku regularnej gry notuje sporo niecelnych zagran, ale ogolnie dzis bardzo dobry mecz. Jesli wystrzeze, sie powaznej kontuzji, a Inter go wykupi (do czego coraz bardziej sie przekonuje) oraz przepracuje okres przygotowawczy to moze byc wartosciowym graczem. Ogromny plus za walke i zaangazowanie!

Conte - kolejny raz przed meczem mnie wkurzyl, jednak dzis sie obronil. Ogolnie troche balansuje na cienkiej granicy mam wrazenie, ale trzeba dac mu nastepny sezon. Musi dawac czas Eriksenowi, bo widac, ze on ma "to cos", nie wyobrazam sobie innej opcji. Jesli w nastepnym sezonie gdzie sklad bedzie jeszcze lepszy nie powalczy konkretnie o Mistrza i nie wyjdzie z grupy LM, to bedzie to spory zawod. Na ten moment jestem zmieszany praca i postawa Antonio, liczylem na duzo wiecej (mimo, ze aktualnie jest vicelider).

Jesli mamy zblizyc sie do Juve na "milimetry" to biorac pod uwage kadre brakuje nam rezerwowego bramkarza, minimum jednego konkretnego pomocnika (najlepiej dwoch), podstawowego lewego wahadlowego oraz vice Lukaku przy zalozeniu, ze wykupimy Sancheza i nie sprzedamy Lautaro.