Sevilla wygrywa zgodnie z planem

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  13.07.2020 00:03

La Liga

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniosła w niedzielę Sevilla. Tym razem na własnym stadionie pokonała 2:0 Real Mallorca, który jest tym samym coraz bliżej pożegnania się z La Liga.

Sevilla przystępowała do niedzielnego spotkania w roli zdecydowanego faworyta i od początku przeważała. Podopieczni Julena Lopeteguiego długo nie mogli jednak znaleźć sposobu na zaskoczenie defensywy i bramkarza rywali.

W 40. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Sevilli za zagranie piłki ręką przez Alejandro Pozo. Jedenastkę spokojnym strzałem kilka chwil później wykorzystał Lucas Ocampos. Tym samym gospodarze mogli w dobrych humorach schodzić na przerwę do szatni.

W drugiej połowie Sevilla kontrolowała wydarzenia na boisku, a końcówce zdobyła drugiego gola. Po dalekim wybiciu piłki przez bramkarza gospodarzy Bono, Youssef En-Nesyri wygrał pojedynek z rywali, a następnie przelobował wysuniętego z bramki golkipera gości.

Sevilla dzięki tej wygranej umocniła się na czwartym miejscu w tabeli.