Legia mistrzem Polski!

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  11.07.2020 19:28

Valeriane Gvilia  |  fot. Dariusz Hermiersz / GornikZabrze.pl

Legia Warszawa wygrywa w meczu 35. kolejki Ekstraklasy z Cracovią 2:0. Wojskowi zapewniają sobie zatem zdobycie mistrzostwa Polski, na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu.

Legia zdominowała pierwszą połowę spotkania. Stwarzali sobie dużo sytuacji, które kończyli celnymi strzałami. Ich starania zostały wynagrodzone zdobyciem bramki.

W 23. minucie do siatki trafił Pekhart. Czech wykorzystał dośrodkowanie Wszołka i strzałem głową na bliższy słupek pokonał bramkarza Cracovii. Sędzia jednak skorzystał z VARu, ale po obejrzeniu powtórki uznał gola.

W drugiej połowie również to Legia była lepszym zespołem. Wojskowi marnowali jednak sporo szans na zdobycie bramki. Luquinhas w 49. minucie otrzymał płaskie dośrodkowanie w okolice jedenastego metra, ale jego strzał został zablokowany. Nie była to jedyna okazja Brazylijczyka, który parę minut później nie trafił z dobitki do bramki.

W 75. minucie Legia podwyższyła prowadzenie. Wtedy to Bartosz Slisz przechwycił piłkę i zagrał ją do Gvilii. Gruzin płaskim strzałem na dalszy słupek podwyższył prowadzenie i ustalił wynik spotkania na 2:0, gwarantując Legii mistrzostwo Polski.