Osasuna rzutem na taśmę pokonuje Celtę!

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  11.07.2020 18:54

La Liga

W meczu 36. kolejki La Liga, Osasuna wygrywa z Celtą Vigo 2:1. Gospodarze zdobyli bramkę gwarantującą im zwycięstwo w końcówce spotkania. Osasuna dzięki trzem punktom wciąż liczy się w walce o europejskie puchary.

Pierwsza połowa meczu była dosyć wyrównana. Dlatego po gwizdku kończącym pierwszą połowę, zespoły kończyły mecz z remisowym wynikiem.

Pierwsza bramka została zdobyta w 10. minucie. Iago Aspas otrzymał piłkę na skrzydle i zdecydował się na płaskie dośrodkowanie w pole karne. Tam na piłkę czekał już Santi Mina, który strzałem z bliskiej odległości wpakował odbitą od bramkarza piłkę do bramki.

W 23. minucie Osasuna Pampeluna wyrównała rezultat spotkania. Wtedy to dobre dośrodkowanie Estupinana wykorzystał Enric. Hiszpański doświadczony napastnik strzałem głową z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki, nie dając bramkarzowi żadnych szans.

Druga połowa również była wyrównana, ale zespoły stwarzały sobie jeszcze więcej okazji. Na początku drugiej połowie dwie dobre szanse na zdobycie gola zmarnował Iago Aspas. W późniejszych minutach jednak to gospodarze przejęli inicjatywę.

W 91. minucie do bramki trafił Jose. Wykorzystał on dośrodkowanie Oiera i strzałem głową, będąc tyłem do bramki, pokonał bramkarza. Zapewnił on tym samym zwycięstwu swojemu zespołowi, ustalając wynik meczu na 2:1.