Festiwal goli w Zabrzu! Zwycięstwo Górnika

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: LigaPolska.pl  |  10.07.2020 22:25

Igor Angulo  |  fot. ASInfo

Piłkarze Górnika Zabrze mimo, że przegrywali, zdołali odwrócić losy spotkania i wygrać 4:1 z Rakowem Częstochowa. W rezultacie zabrzanie zostali liderem w grupie spadkowej.

W piątkowy wieczór sympatycy ekstraklasy emocjonowali się starciem lidera i trzeciej drużyny grupy spadkowej. Na stadionie w Zabrzu Górnik podejmował Rakowa Częstochowa.

Mecz rozpoczął się od mocnego akcentu w postaci rzutu karnego, podyktowanego dla Rakowa, za zagranie ręką przez Wiśniewskiego. Jedenastkę na gola skutecznie zamienił Schwarz. Niemiec zmylił bramkarza i uderzył pewnie w lewy róg.

W 21. minucie potwierdziło się powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Świetną okazję na podwyższenie prowadzenia zmarnował Raków, a chwilę później było 1:1. Długie podanie od bramkarza przyjął Jimenez, Hiszpan zagrał do Angulo, który uderzył w prawy róg bramki i zdobył 15. gola w tym sezonie.

Po przerwie Górnik wyraźnie wziął się do pracy, widać było że zabrzanie chcą zdobyć komplet punktów. W 60. minucie gospodarze prowadzili 2:1. Na pole karne świetnie dośrodkował Janža, tam strzelił Angulo, ale jego uderzenie obronił bramkarz. Przytomnie zachował się Krawczyk, który doszedł do piłki i wpakował ją do siatki.

Zabrzanie nie zwalniali tempa i 12 minut później podwyższyli wynik na 3:1. Z dystansu mocno uderzył Manneh, a do piłki odbitej przez bramkarza doszedł Angulo. Hiszpan na początku nie trafił, ale przy dobitce był już bezbłędny i miał tego wieczoru już dwa gole na koncie.

4 minuty przed końcem meczu Górnik zdobył jeszcze czwartego gola. Długie podanie świetnie przyjął Angulo, który odegrał wbiegającemu w pole karne Jimenezowi. Napastnik gospodarzy wykorzystał złe zachowanie obrońców i pewnie wykończył sytuację.

Raków Częstochowa miał tego dnia swoje szanse, ale ich nie wykorzystał. Ponadto w drugiej połowie zagrał zdecydowanie słabiej niż w pierwszej, W rezultacie zabrzanie odnieśli zasłużone zwycięstwo. Następny mecz Górnik rozegra w Gdyni z Arką. Z kolei Raków uda się do Łodzi na starcie z ŁKS-em.