Wisła Płock wygrywa w Lubinie!

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: LigaPolska.pl  |  10.07.2020 19:57

Dominik Furman  |  fot. ASInfo

Piłkarze Wisły Płock wygrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:0. Dzięki temu zwycięstwu płocczanie wyprzedzili dzisiejszych rywali w tabeli i awansowali na 10. miejsce.

35. kolejka PKO BP Ekstraklasy rozpoczynała się na stadionie w Lubinie, gdzie Zagłębie podejmowało Wisłę Płock. Oba zespoły chciały kontynuować serię dwóch wygranych z rzędu, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.

Spotkanie lepiej zaczęli piłkarze Wisły, którzy mieli większe posiadanie piłki, ale nie przełożyło się to nawet na oddanie celnego strzału. Wraz z upływem czasu mecz był bardziej wyrównany, a gospodarze mieli nawet kilka dobrych szans na objęcie prowadzenia. Pokonać Kamińskiego próbowali między innymi Bohar, czy Guldan. Płocczanie również szukali swoich okazji, np. po stałych fragmentach gry. Kapitalną szansę zmarnował chociażby Sheridan. Strzały obu zespołów nie były wystarczająco precyzyjne i w pierwszej połowie kibice nie oglądali żadnego gola.

Sytuacja zmieniła się już na początku drugiej połowy, gdy Wisła objęła prowadzenie. Duży udział w zdobyciu tego gola miał Sheridan, który umiejętnie zastawił się w polu karnym, biorąc na siebie obrońców. Irlandczyk odegrał futbolówkę Szwochowi, pomocnik gości przyjął piłkę, zszedł na lewą nogę i pokonał bramkarza.

Szkoleniowiec gospodarzy nie był zadowolony z wyniku i gospodarzy, więc reagował zmianami. Nie dały one jednak spodziewanych rezultatów, ponieważ Wisła Płock była dobrze zorganizowana w obronie i nie pozwalała lubinianom na wiele. Rezultat tego meczu już się nie zmienił i goście wygrali 1:0. W następnej kolejce oba zespoły zagrają na własnych obiektach. Zagłębie podejmie Wisłę Kraków. Natomiast Płocczanie zagrają z Koroną Kielce.