Pewna wygrana Udinese!

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: SerieA.pl  |  09.07.2020 21:27

Łukasz Teodorczyk  |  fot. Grzegorz Wajda

Spal przegrywa z Udinese 0:3 w meczu 31. kolejki La Liga. Zmniejszają się zatem szanse gospodarzy na utrzymanie się w Serie A. Udinese natomiast, dzięki zainkasowaniu trzech punktów ma osiem punktów przewagi nad osiemnastą Genoą. W meczu zagrali Reca i Teodorczyk, obaj Polacy zostali wpuszczeni z ławki.

Choć pierwsza połowa była dosyć wyrównana, to piłkarze Udinese schodzili do szatni z dwubramkową przewagą. Pierwszy gol padł już w 18. minucie. Po bardzo słabym wybiciu piłki przez któregoś z obrońców Spal, De Paul zdecydował się na oddanie strzału z okolicy pola karnego. Piłka po odbiciu się od bramkarza zatrzepotała w siatce i tym samym Argentyńczyk otworzył wynik spotkania.

W 35. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Wtedy to piłka po rykoszecie trafiła pod nogi Okaki, który z bardzo bliskiej odległości wykończył akcję sam na sam, notując szóste trafienie w tym sezonie.

Druga połowa również była wyrównana, ale to goście ponownie wykazywali się większą skutecznością. Wtedy to Kevin Lasagna otrzymał prostopadłą piłkę od Fofany i postanowił okiwać bramkarza. Mimo bardzo ostrego kąta Włoch oddał strzał i ustalił wynik spotkania na 0:3.