Derby dla Barcelony, spadek Espanyolu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  08.07.2020 23:59

Luis Suarez  |  fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

FC Barcelona cały czas pozostaje w grze o mistrzowski tytuł. Podopieczni Quique Setiena w środowy wieczór skromnie 1:0 wygrali derbowy pojedynek z Espanyolem Barcelona. Goście po tym meczu definitywnie stracili szanse na utrzymanie.

Od początku meczu grę prowadzili gospodarze, którzy długo utrzymywali się przy piłce, ale w pierwszej połowie nie potrafili zaskoczyć defensywy ostatniej drużyny ligowej tabeli.

Nie oznacza to również, że bezrobotny w pierwszych trzech kwadransach był bramkarz Barcelony Marc-Andre ter Stegen, który bronił między innymi strzał Adriego Embarby. W końcówce bliski zdobycia gola był natomiast Didac Vila, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Na drugą połowę trener Barcelony zdecydował się desygnować utalentowanego Ansu Fatiego. Jego występ nie był jednak długi, bowiem już kilka minut później został przez sędziego wyrzucony z boiska. Czerwona kartka została pokazana za brzydki faul na rywalu.

Trzy minuty później siły obu zespołów się wyrównały, bowiem czerwonym kartonikiem ukarany został również Pol Lozano, który brutalnie sfaulował Gerarda Pique.

Tymczasem w 56. minucie obejrzeliśmy sytuację, która zadecydowała o końcowym wyniku. Do piłki po zablokowanym uderzeniu Lionela Messiego dopadł Luis Suarez i uderzeniem z kilku metrów nie dał szans bramkarzowi. Jak się okazało była to jedyna bramka środowego spotkania.

Barcelona dzięki tej wygranej zmniejszyła do jednego punktu stratę do prowadzącego w tabeli Realu Madryt, który swoje spotkanie w 35. kolejce z Deportivo Alaves rozegra w piątek. Espanyolowi porażka odebrała nawet matematyczne szanse na utrzymanie w lidze.

Komentarze | 11 komentarzy

Ermac | 09.07.2020 00:04

Maił być remis, ale znowu się nie udało. Póki co Setien zostaje, a więc nadal tracimy czas. Dla odmiany, miło popatrzeć gdy sędzia staje na wysokości zadania.

hablador | 09.07.2020 00:11

Już nawet człowiek nie ma siły strzępić ryja. Wychodzi najbardziej przymulone duo pomocników Barcy, Busquets - Rakitić, które obrzydzało mi mecze już rok temu (a teraz są jeszcze starsi), "wzbogacone" o gracza rotacji Roberto, a wielki talent, błyskotliwy Puig przyspawany do ławki.

Gra pomocników momentami tragiczna, dodaj nieprecyzyjnego i podejmującego złe decyzje Leo, statystę Suareza i dostaliśmy tak niestrawna papkę, że słabo się robi.

Setien wspaniale nawiązał dziś do "widowisk" serwowanych przez Valverde.

DiffretAngle | 09.07.2020 00:13

Prawda, choć kartka gracza espanolu taka trochę pomarańczowa, ale się obroni.
Za to padły mity założycielskie "nowej Barcy" Setiena.
Winne nie jest ustawienie Griezmanna i Roberto, tylko fakt że drużyny grają po 11 i rywal może chcieć bronić. Przy wyeliminowaniu tych niedogodności, możemy wygrać kilka meczy.

AndrewNight | 09.07.2020 00:18

Z tego meczu się zapamięta czerwoną kartkę fatiego po 4 minutach gry i bronienie wyniku 1:0 Barcy przez ostatnie 10 minut meczu z ostatnią drużyną w tabeli. Szkoda że Puig nie wszedł, pomoc z Rakiticiem wygladała słabo, w sensie mało dynamicznie i czytelnie. Mecz do złudzenia przypominał taki jak za kadencji Valverde.

DiffretAngle | 09.07.2020 00:18

Suarez z resztą, to chyba miał 2-3 celne kopnięcia - 2 nieważne podania i do bramki. Całą resztę spartolił albo w postaci sytuacji bramkowych, albo najprostrzych podań. Wywalczył też chyba 2-3 kontry dla rywali.
Zaczyna się matematycznie słabo kalkulować, liczyć na 1 z 10 jego sytuacji, która będzie sporym przebłyskiem, bo często pada, że tyle to nie stwarzamy w meczu,a w międzyczasie jego miejsce bywa kosztowne. Pierwszym kontaktem na boisku Duńczyk pokazał że lepiej od Ursusa obecnie nawet panuje nad piłką.
Leo faktycznie strasznie niecelnie, bez czucia, bez odejścia, ale on kilka szarpnięć miał i coś do przodu zrobił. Suarezowi po prostu wpadło, bo grał bardzo słabo.

Yahiko | 09.07.2020 00:25

To co może cieszyć to poprawa w grze francuza i to w drugim meczu z rzędu. Widać było że Griezmann potrafił się porozumiec z Messim. Poza tym to gra Barcelony bardzo fatalna. Zrobili sobie z meczu ligowego sparing treningowy. Tak to wyglądało jakby w ogole im nie zależało na wagranej.

Joker | 09.07.2020 00:55

To się nacieszyłem dobrą grą... Szkoda gadać, ledwo przeżyłem ten mecz, straszna padaka... Nie rozumiem czemu najlepszy ostatnio Puig cały mecz ława, i od razu było zamulanie w środku pola, bo Leo miał słabszy dzień i nie było komu zrobić coś niekonwencjonalnego. I de facto tylko ta piętka Griza przy golu to było coś ekstra, ale poza tym to była tragedia.

Espanyol spuszczony, ale na tle Barcy nie wyglądali jak spadkowicz...

xxBANGxx | 09.07.2020 01:06

To najgorsze derby jakie widziałem od X lat.
La Liga... to nie liga dla mnie, co za dramat.

Eksfuzja2 | 09.07.2020 01:50

Jeszcze niedawno właściciele Espanyolu snuli plany o Lidze Mistrzów i stopniowym włączaniu się w walkę o mistrzostwo... a tym czasem jest spadek po 16 (!) latach. Dodatkowo gdyby tego było mało, spadek przyklepany ostatecznie w derbach ;) szkoda tego Espanyolu, koniec pewnej epoki. Będę trzymał kciuki, żeby szybko wrócili, najlepiej już za rok.

ZSh | 09.07.2020 06:39