Podział punktów w Walencji!

dodał: Gabriel Bielecki  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  06.07.2020 21:27

La Liga

Mecz rozpoczął się niezwykle emocjonująco. Pierwsze gole padły zaraz po pierwszym gwizdku sędziego. Niestety, były to jedyne bramki w dzisiejszym starciu. Ostatecznie rywalizacja pomiędzy Levante i Realem Sociedad w ramach 34. kolejki La Liga zakończyła się remisem 1:1

Od początku spotkania zespół z San Sebastian dyktował warunki gry. Goście z łatwością konstruowali kolejne akcje ofensywne. W 12. minucie wynik meczu otworzył Isak. Bramka strzelona przez zawodnika Realu Sociedad była niecodziennej urody. Krosowe podanie w pole karne posłał Oyarzabal. Piłka leciała prosto pod nogi szwedzkiego napastnika, który w stylu Zlatana Ibrahimovica trącił futbolówkę zewnętrzną częścią stopy i posłał ją pod poprzeczkę.

Na odpowiedź piłkarzy Levante nie trzeba było długo czekać. Dwie minuty później gola na wagę remisu strzelił Jose Morales. Hiszpan odebrał dokładne podanie przed polem karnym i bez większego zastanowienia uderzył w prawy dolny róg bramki. Przy całej sytuacji bramkarz był bezradny.

W dalszej części pierwszej połowy tempo meczu ustało. Co ciekawe, bliżsi strzelenia gola byli gospodarze. Levante od momentu wyrównania wyniku wyglądało zdecydowanie lepiej na tle swoich rywali. Do przerwy utrzymał się wynik remisowy, choć obie drużyny miały wiele okazji do wyjścia na prowadzenie.

W drugiej odsłonie żadna z ekip nie potrafiła przechylić szali na swoją korzyść. Mimo świetnego początku rywalizacji, dalsza część boju na Estadi Olimpic pozbawiona była dynamiki, przez co rezultat nie uległ zmianie.

Z podziału punktów na pewno nie będą zadowoleni piłkarze z San Sebastian. W przypadku wygranej Real Sociedad mógł zrównać się punktowo z Getafe. Po dzisiejszym boju goście zajmują 7. pozycję w lidze, która pozwala na udział w eliminacjach do Ligi Europy. Z kolei, Levante pozostaję w środku stawki z gwarancją na grę w La Liga w przyszłym sezonie.