Grad bramek w wygranym przez Sassuolo meczu!

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: SerieA.pl  |  04.07.2020 21:21

Serie A

Sassuolo wygrało spotkanie 30. kolejki Serie A, w którym to mierzyli się z beniaminkiem - Lecce. Goście dwukrotnie wyrównali w tym meczu wynik spotkania, ale zawziętość gospodarzy przesądziła o ich zwycięstwie. Dzięki trzem punktom Sassuolo awansowało o trzy pozycje w lidze i zajmuje obecnie dziewiąte miejsce, które pozwala im liczyć się w grze o kwalifikacje do Ligi Europy.

W pierwszej połowie spotkania lepiej grali piłkarze gospodarzy, dlatego bardzo szybko objęli prowadzenie. W 5. minucie do bramki trafił Caputo. Włoch dostał doskonałą piłkę od Locatelliego za plecy obrońców i znalazł się w sytuacji sam na sam, w której to przerzucił piłkę nad bramkarzem, otwierając wynik meczu.

W 27. minucie dość niespodziewanie odpowiedzieli goście, którzy oddali w tej odsłonie meczu tylko jeden strzał celny. Wtedy to z rzutu rożnego dośrodkowywał Calderoni, a piłka wpadła pod nogi kompletnie niekrytego Lucioniego. Włoch bez problemu wkopał piłkę do bramki z bardzo bliskiej odległości i wyrównał rezultat spotkania.

Druga połowa była nieco bardziej wyrównana, ale ponownie to gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. W 63. minucie, po zamieszaniu w polu karnym, sędzia podyktował jedenastkę dla Sassuolo. Do piłki podszedł Berardi, który pewnym strzałem w boczną siatkę ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Goście odpowiedzieli po bardzo krótkim czasie, bo już w 67. minucie. Wtedy to jeden z obrońców Sassuolo upadł przed jednym z piłkarzy drużyny przeciwnej, a atakujący zawodnik potknął się o obrońcę, co w konsekwencji doprowadziło do podyktowania rzutu karnego. Wprawdzie bramkarz wyczuł intencję strzelca - Mancousuego, ale strzał był na tyle mocny, że Włoch doprowadził do wyrównania.

W 77. minucie gospodarze po raz trzeci w tym meczu wyszli na prowadzenie. Boga przejął niesfornie wybitą futbolówkę i po dryblingu z obrońcami, oddał płaski strzał przy słupku, zdobywając gola na 3:2.

W 84. minucie Sassuolo jeszcze bardziej powiększyło różnicę bramkową. Wtedy do piłkę na skrzydło od Berardiego otrzymał Muldur. Turek zszedł z piłką do środka pola karnego i oddał płaski mierzony strzał na dalszy słupek, ustalając wynik spotkania na 4:2.