Remis w Kielcach. Spadek Korony

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  03.07.2020 22:28

Maciej Bartoszek  |  fot. ASInfo

Remisem 1:1 zakończyło się drugie piątkowe spotkanie 34. kolejki PKO Ekstraklasy. Korona Kielce zremisowała u siebie 1:1 z Arką Gdynia, praktycznie odbierając rywalom ostatnie nadzieje na utrzymanie.

Sobotnie spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Arki, która już w siódmej minucie objęła prowadzenie. Bramkarza Korony pięknym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego zaskoczył Michał Nalepa. W kolejnych minutach goście z Gdyni starali się przede wszystkim bronić dostępu do własnej bramki.

Piłkarze Korony do końca pierwszej połowy mieli optyczną przewagę, szukali swoich sytuacji, ale brakowało im precyzji w decydujących momentach. Nie brakowało również nerwowości. Jeszcze w trakcie pierwszej części spotkania na trybuny przez sędziego odesłany został trener Korony Maciej Bartoszek.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Korona starała się atakować, ale przez długi czas robiła to nieskutecznie. W 66. minucie świetną okazję do doprowadzenia do wyrównania zmarnował Kiełb, który uderzył nad bramką.

Konsekwentna gra Korony przyniosła jednak efekt w 81. minucie. Po rzucie wolnym i zgraniu piłkę przed bramką, do siatki z najbliższej odległości wpakował ją Tzimopoulos. Wynik 1:1 utrzymał się do końca spotkania.