Brighton wygrywa z Norwich

Piłka Premier League

Gracze Norwich City przegrali z Brighton&Hove Albion 0:1. Dla gospodarzy była to piąta kolejna porażka (do zera) w Premier League.

Gospodarze byli przed tym spotkaniem w bardzo trudnym położeniu. W końcu zawodnicy Norwich zajmowali ostatnie miejsce i tracili aż siedem punktów do bezpiecznej strefy. Dodatkowo we wszystkich spotkaniach po wznowieniu rozgrywek przegrywali – w tych trzech potyczkach nie strzelili zaś ani jednej bramki.

Goście w trzech meczach po restarcie zainkasowali zaś cztery punkty. Przed tą konfrontacją piłkarze Brighton mieli sześć oczek przewagi nad strefą spadkową.

Jak wyglądało to spotkanie? Przed przerwą zobaczyliśmy tylko jedno trafienie. W 25. minucie Mooy dostrzegł w polu karnym Trossarda, a ten celnym strzałem pokonał bramkarza Kanarków.

Okazało się, że było to decydujące trafienie w tym sobotnim spotkaniu. W samej końcówce piłkę na wagę remisu miał Idah, lecz trafił jedynie w obramowanie bramki przyjezdnych. Finalnie zatem podopieczni Pottera pokonali zawodników Norwich 1:0.

Jak przedstawia się sytuacja obu klubów w ligowej tabeli? Gospodarze cały czas są na ostatnim miejscu i mają tylko 21 oczek. Zawodnicy Brighton w tym momencie są na 15. lokacie (36 oczek).

W następnej serii gier zawodnicy Kanarków zagrają na wyjeździe z Watfordem. Tymczasem podopieczni Pottera podejmą Liverpool.