Villarreal z kolejną wygraną, bez bramek w Valladolid

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  02.07.2020 00:02

La Liga

Villarreal potwierdził wysoką i odniósł czwarte zwycięstwo w piątym meczu od czasu wznowienia rozgrywek. Żółte Łodzie Podwodne w wyjazdowym meczu pokonały 2:0 Real Betis. Ani jednej bramki nie obejrzeliśmy natomiast w konfrontacji Realu Valladolid z Levante.

Real Betis - Villarreal FC 0:2

Środowe spotkanie świetni ułożyło się dla gości z El Madrigal, którzy już w piątej minucie wywalczyli rzut karny. Prowadzący to spotkanie arbiter Jesus Gil Manzano podyktował rzut karny dla gości za faul Marca Bartry. Nieprzepisowo powstrzymywany był Carlos Bacca. Jedenastkę spokojnym strzałem w środek bramki wykorzystał Gerard Moreno.

W 30. minucie napastnik Villarreal po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem na skraju pola karnego otrzymał podanie od Bacci, oszukał jednego z obrońców i płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Tuż przed przerwą Real Betis doznał poważnego osłabienia, bowiem z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Nabil Fekir. Grający przez cała drugą połowę z przewagą jednego zawodnika zespół Villarreal spokojnie kontrolował wydarzenia na boisku. Wynik 2:0 nie uległ już zmianie.

Dzięki tej wygranej Villarreal awansował na piąte miejsce w tabeli.

Rea Valladolid - UD Levante 0:0

W drugim spotkaniu doszło do konfrontacji dwóch drużyn z dolnej połówki ligowej tabeli. W meczu tym trudno był wskazać zdecydowanego faworyta, choć w ostatnich kolejkach lepiej spisywała się drużyna z Walencji.

Kibice, którzy zdecydowali się na obejrzenie tego meczu, oglądali wyrównany pojedynek. Obie drużyny miały swoje sytuacje strzeleckie, ale nie potrafiły znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza przeciwnika.

W doliczonym czasie gry wymarzoną sytuację do zdobycia zwycięskiego gola mieli gospodarze, bowiem sędzia podyktował dla nich rzut karny za faul Aitora Fernandeza. Bramkarz Realu Valladolid kilka chwil później zrehabilitował się i obronił uderzenie Enesa Unala z jedenastu metrów.