Juventus z kolejnym kompletem. Genoa pokonana

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  30.06.2020 23:42

Paulo Dybala  |  fot. Grzegorz Wajda

Juventus zrobił we wtorkowy wieczór kolejny krok w kierunku mistrzowskiego tytuł. Stara Dama pewnie 3:1 pokonała na wyjeździe Genoę.

Od początku spotkania zdecydowaną przewagę mieli podopieczni Maurizio Sarriego. W pierwszym kwadransie na bramkę strzeżoną przez Mattię Perina groźnie uderzali między innymi Cristiano Ronaldo i Paulo Dybala, ale bramkarz Genoi popisywał się świetnymi interwencjami.

Juventus konsekwentnie szukał jednak okazji do objęcia prowadzenia. Do sytuacji strzeleckich w pierwszej połowie dochodzili jeszcze Adrien Rabiot i ponownie Ronaldo, ale ostatecznie na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

Pięć minut po przerwie Stara Dama znalazła sposób na defensywę i bramkarza Genoi. Z podaniu Juana Cuadrado, z piłką świetnie w pole karne wpadł Dybala, a następnie mocnym strzałem w kierunku dalszego rogu umieścił futbolówkę w siatce.

W 56. minucie Juventus prowadził już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Ronaldo, który pokonał Perina mocnym uderzeniem zza pola karnego. Goście nie zamierzali na tym poprzestawać. W 73. minucie na 3:0 podwyższył Douglas Costa, który popisał się kapitalnym i zaskakującym wszystkich strzałem sprzed pola karnego w samo okienko.

Genoę było stać jedynie na zdobycie honorowej bramki w 77. minucie. Po zagraniu Davide Biraschiego z prawego skrzydła, piłka dość szczęśliwie trafił pod nogi Andrei Pinamontiego, który mocnym uderzeniem z lewej strony pola karnego zaskoczył Wojciecha Szczęsnego.

Komentarze | 25 komentarzy

wojojuve | 30.06.2020 23:45

Piękne bramki, ale co najważniejsze z każdym meczem wygląda to coraz lepiej i coraz bardziej przypomina sarriball. Szczególnie w drugiej połowie było wiele podań z pierwszej piłki w szybkim tempie. Oby tak dalej.

JerryF | 30.06.2020 23:47

Mamma mia.
Takie Juve chce się oglądać.
Szybkie wymiany, brak przetrzymywania i holowania piłki (może oprócz Pjanicia), gra do przodu, często na 1 kontakt.
Gdyby nie świetna forma Perina (jak zawsze przeciw Juve) to by tu z 6 bramek mogło paść.
Fajnie, że Berna jest w formie.
Za to forma Dybali to obecnie klasa światowa.
I jeszcze te bramki... miód malina.

Krytykuje Sarriego, ale dzisiaj muszę pochwalić. Nawet zmiany dobrze funkcjonowały.

xxBANGxx | 30.06.2020 23:50

Generalnie Juventus mi się podobał w tym meczu i to bardzo. Co bramka to ładniejsza, a CR7 i Costa to stadiony świata, istna magia. A zważywszy, że Genoa ostatnimi czasy sprawiała nam problemy to gra cieszy jeszcze bardziej. Tu była całkowita dominacja. Taki Juventus chce oglądać.

Jednakże chciałem się skupić na jednym piłkarzu o wdzięcznym nazwisku - Matthijs De Ligt. Holender na początku swojej przygody w Turynie popełnił parę błędów, ale to już dawno za nim, bo ostatnimi czasy jest po prostu rewelacyjny. Świetnie czyta grę, doskonały w powietrzu, znakomity w odbiorze, skuteczny we wślizgach. Wychodzi wysoko, nie popełnia praktycznie błędów, wygrywa większość pojedynków. Jednym słowem - BESTIA. Może to za wcześnie, ale uważam, że De Ligt to talent na miarę Van Dijka i w przyszłości może być na takim samym poziomie co gracz Liverpoolu, a może nawet i wyższym? On ma zaledwie 21 lat, to jest niesamowicie imponujące. Wielki talent.

Aha, Paulo Dybala to obecnie najlepszy piłkarz w Serie A.
Forza Juve!

BOYSSAN | 30.06.2020 23:50

Ostatni raz takiego gola CR to kojarzę z Man utd. Piękny strzał.
Juventus wyglada najlepiej po pandemii ( yyy po Coppa ) , nie widzę możliwości żeby Lazio utrzymało tempo Juve, po prostu nie  są w stanie

DMFJtoJestTo | 30.06.2020 23:51

Redakcjo umieszczajcie wynik spotkanie a nie trzeba zawsze czytać opis nie mówię że to źle ale można dać wynik i strzelających bramkę o asystach już nie wspomnę.

wojojuve | 30.06.2020 23:58

Jak dla mnie cichym bohaterem meczu jest po raz kolejny Bentancur. Naprawdę dzieli i rządzi w środku. Notuje wiele odbiorów i potrafi się dobrze utrzymać przy piłce. Dodatkowo bardzo dobrze gra z pierwszej piłki i podejmuje mądre decyzje. Niesamowicie rozwija się ten chłopak.

JuveLegia | 01.07.2020 00:52

A moim zdaniem Bentancur zatracił formę sprzed przerwy na COVID.
Nawet komentatorzy narzekali dziś na niego.
Ramsey chyba jeszcze gorzej niż zmieniony Pjanic.

Wymieniamy piłkarza bez formy na innego piłkarza bez formy, przydałby się TOP do pomocy i na bok obrony.
Stracona bramka po raz kolejny na konto Cuadrado.
Danilo bezużyteczny.

Kokodzambo | 01.07.2020 00:59

Strzał Cristiano :O

pochmurny | 01.07.2020 01:22

Pinamonti ma papiery na wielkie granie. Wysoki napastnik z ponadprzeciętną techniką i przeglądem pola, dobrze ułożone obie nogi: pięknie przyjął i kiwnął prawą, a później strzelił jak z armaty lewą (tą słabszą). A jednak coś nie idzie w tym sezonie... Taki Cutrone mental ma na bardzo wysokim poziomie, ale atutów stricte piłkarskich trochę brakuję. Czyżby w omawianym przypadku było na odwrót?

dalmare | 01.07.2020 01:51

Błogosławiony internet- można napluć, fachowo zwolnić przed końcem rozgrywek, i udawać że był żarcik.

funjuve | 01.07.2020 02:03

Tak jest, przede wszystkim dziś padły piękne bramki. To co zrobił Ronaldo, to było genialne! A tu na forum był już mieszany z błotem, że okropny, że najgorszy z całej drużyny, albo że strzela tylko z rzutów karnych. Ludzie, to jest geniusz, dziś w meczu to pokazał i jeszcze nie raz pokaże tym Ronaldosceptykom jak się zdobywa bramki, np. głową, czy
przewrotką. Jestem tego pewien. Trochę wiary, wiadomo że on się rozkręca nie od początku, a dopiero po kilku meczach. Taka jest specyfika gry Ronaldo. Kto tego nie zna, to pisze bez sensu.
Dybala cudowny ostatnio, robi co chce z przeciwnikami i zdobywa piękne bramki. Douglas Costa! Co on zrobił?! Takiego Costę ja chcę oglądać!
Obrona doskonale i xxBANGxx ma rację, że tak chwali De Ligta, bo z przeciętnego obrońcy stał się WIELKIM OBROŃCĄ, patrzę na niego i gra podobnie jak mistrz Chiellini.  Chyba mistrz dał mu kilka wskazówek? :)
Gramy co raz lepiej, zaczyna się to wszystko kleić.
Aha, Rabiot dziś zasłużył na wyróżnienie, był bardzo dobry, grał doskonale z kolegami podania z pierwszej piłki i co ważne nie popełniał już błędów, które stawałyby się kontratakami przeciwnika.
Bentancur jest doskonałym środkowym, tak zgadzam się, on dzieli i rządzi w środku pola. Taki Juventus  mi się podoba. Ja jestem kibicem Juventusu już od 24 lat i widzę, że idzie coś nowego, świeżego, że odmładzamy po woli drużynę. A wiadomo, żeby osiągać te najwyższe tytuły , to potrzebna jest mieszanka młodości z doświadczeniem i to trzeba dobrze zgrać, żeby dobrze funkcjonowało.  Dalej naprzód Juventusie! Po mistrzostwo Italii!
Forza Juve!

funjuve | 01.07.2020 02:07

No i zgadzam się z xxBANGxx  że z naszej strony była dominacja nad drużyną Genoa FC.

xxBANGxx | 01.07.2020 02:24

Typowa dalmare, lol. Zamiast napisać parę słów o samym meczu lepiej pluć jadem w kierunku fanów Juventusu i tworzyć własne teorie, które nie mają pokrycia w rzeczywistości, prawda? Hipokryzja, żółć, niechęć do Juventusu - to twoje główne cechy na tym portalu. Żałosne i zabawne jednocześnie. Go on.

funjuve | 01.07.2020 02:29

xxBANGxx

Najważniejsze , że mecz nam się tak ładnie ułożył, a co tam ktoś pluje jadem, to nieważne. Forza Juve, prawda? No!

funjuve | 01.07.2020 03:00

(to było polskie no, a nie angielskie "no")

funjuve | 01.07.2020 03:05

TylkoJUVENTUS | 01.07.2020 05:57

W koncu dobry mecz i piekne gole , takie Juve chce sie ogladac.

18Juve97 | 01.07.2020 06:27

@JuveLegia
"A moim zdaniem Bentancur zatracił formę sprzed przerwy na COVID.
Nawet komentatorzy narzekali dziś na niego"

Niech zgadnę, "eksperci z Eleven", może nawet ten, który wiecznie mówi "Mamma mia"?

Outlander | 01.07.2020 08:31

Czy tylko mi się wydaje, że piłkarze wyglądali wczoraj jakby im chciało biegać i grać? :O

OTrack | 01.07.2020 08:47

Zapewne o tych mu chodzilo. Nie twierdze ze jestem jakims ekspertem, ale oni nie bardzo znaja sie na pilce noznej i biadola totalne bzdury.

OTrack | 01.07.2020 08:50

@18Juve97

marcin985 | 01.07.2020 08:59

Piekny mecz a tercet ogensywny piekne bramki nam zaprezentowal. Oby tak dalej Forza Juve

kubaFR | 01.07.2020 09:14

Wczoraj wyjątkowo dało się patrzeć na juventus. Ładne bramki ale rywal praktycznie najsłabszy w lidze ale mam w pamięci ze na stadionie Genoi Juventusowi zdarzało się przegrywać w ostatnich sezonach

Outlander | 01.07.2020 09:25

Chciałem pochwalić Romero bo chłopak podobnie jak De Ligt i Demiral ma tą pewność siebie, agresję oraz zdecydowanie. Romero ma taki sam potencjał jak wspomniana dwójka (Juventus o środek obrony bać się nie musi, ma talenty czystej wody!).

Monochromatyczn | 01.07.2020 11:59

@dalmare - zawzięta jesteś niesłychanie, wszędzie przepychanki. Naprawdę myślisz, że planowe zwycięstwa w zwykłych spotkaniach o 3 punkty z takimi rywalami jak Lecce i Genoa sprawią, że kibice będą przepraszać Sarriego za swoje komentarze po tym jak w żenującym stylu przegrał nam dwa na dwa finały? Z całym szacunkiem, ale kibicujesz Napoli i Atletico, dwóm zespołom dla których samo dojście do finału lub zajęcie drugiego miejsca w jakichkolwiek rozgrywkach jest przyjmowane jako sukces, a trener zostaje bohaterem. Możesz nie rozumieć, że są kluby, w których zostaje się za to zwolnionym. Twój bohater Sarri nie jest trenerem na miarę Juventusu. Przed nami spotkania z Milanem, Atalantą i Lazio, więc łaskawie wstrzymaj się do nich ze swoimi złośliwościami, bo gdy rywalem jest Genoa, a tacy piłkarze jak Ronaldo, Dybala i Costa mają przebłysk geniuszu i oddają trzy strzały życia, to na ławce trenerskiej może siedzieć nawet mój pies.