Sevilla nie dała szans Leganes

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  30.06.2020 22:55

La Liga

W jednym z wtorkowych spotkań 33. kolejki La Liga, Sevilla pewnie 3:0 pokonała na wyjeździe Leganes. Drużyna z Estadio Sanchez Pizjuan od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego miała mecz pod pełną kontrolę i zupełnie zasłużenie sięgnęła po trzy punkty.

Sevilla po czterech kolejnych ligowych remisach przystępowała do meczu z Leganes z nadzieją na zgarnięcie w końcu pełnej puli, a także zmniejszenie straty do trzeciego w tabeli Atletico Madryt. Podopieczni Julena Lopeteguiego wybiegli na boisko w roli zdecydowanego faworyta i nie zawiedli swoich kibiców.

Już w ósmej minucie sytuację do uzyskania prowadzenia dla gości miał Youssef En Nesyri, ale piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką. Sevilla zdołała jednak wyjść na prowadzenie w 23. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i interwencji bramkarza Leganes, piłka trafiła do ustawionego przed polem karnym Olivera Torresa, który bez zastanowienia uderzył i umieścił ją w siatce,

25-letni pomocnik gości w 35. minucie zdobył również drugiego gola dla swojego zespołu. Torres otrzymał piłkę w polu karnym po ładnej akcji Jesusa Navasa, oszukał jednego z obrońców, a następnie w czystej sytuacji nie dał szans bramkarzowi.

Do końca pierwszej połowy i przez drugą odsłonę Sevilla kontrolowała wydarzenia na boisku. W 82. minucie zdobyła jeszcze trzeciego gola. W roli głównej wystąpił wówczas Munir El Haddadi, do którego piłka trafiła na skraju pola karnego. Napastnik Sevilli wymanewrował rywala, a następnie precyzyjnym uderzeniem z kilkunastu metrów w długi róg posłał futbolówkę do siatki.