Barcelona pokonuje Athletic!

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  23.06.2020 23:56

Ivan Rakitić  |  fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Piłkarze Barcelony pokonali na własnym stadionie Athletic Bilbao 1:0. Decydującą bramkę w tym meczu zdobył Ivan Rakitić. Dzięki tej wygranej gospodarze wrócili na pierwsze miejsce w La Liga.

W najciekawszym wtorkowym meczu 31. kolejki Barcelona podejmowała na Camp Nou Athletic Bilbao. Katalończycy chcieli wrócić na fotel lidera La Liga i wywrzeć presję na Realu Madryt, z którym Blaugrana rywalizuje o tytuł mistrza Hiszpanii. Z kolei Athletic chciał spróbować zatrzymać rywala i zmniejszyć stratę do drużyn grających o udział w europejskich pucharach.

Oba zespoły od pierwszych minut meczu narzuciły wysokie tempo gry. Barcelona, jak w większości spotkań dominowała rywala w posiadaniu piłki. Gospodarzom zależało na jak najszybszym zdobyciu gola, który dałby im komfort gry. Mimo wielu stworzonych sytuacji ofensywnych, brakowało konkretu w postaci zdobytego gola.

Piłkarze z kraju Basków, przez większość czasu zmuszeni byli wyłącznie do bronienia się. W związku z tym, swoich szans na zdobycie bramki upatrywali głównie w kontratakach. Jednak nie przyniosło to pozytywnego skutku, ponieważ gdy tylko goście zbliżali się do pola karnego Barcelony, obrońcy od razu wybijali piłkę daleko od bramki Ter Stegena.

W drugiej połowie Barcelona dominowała jeszcze bardziej i 71. minucie zdobyła bramkę na 1:0. Po zagraniu Messiego piłka trafiła do Rakiticia, który znalazł się w polu karnym i uderzył precyzyjnie w lewy róg bramki.

Dla Barcy nie był to zdecydowanie łatwy mecz. Athletic zagrał bardzo dobrze w obronie i kilka razy stworzył groźne sytuacje w polu karnym gospodarzy. Jednak w decydujących momentach zabrakło im skuteczności.

W 32. kolejce Barcelona zagra na wyjeździe z Celtą Vigo. Z kolei Athletic Bilbao zagra u siebie z Mallorcą.

Komentarze | 21 komentarzy

Mucha52 | 24.06.2020 00:14

Ufff wymęczyli.Tak swoją drogą trener zabronił im strzelać za szesnastki? Athletic się dobrze bronił ale może dlatego trzeba było próbować strzelać z dalszej odległości.
Niezłe zmiany zwalcza Puige za beznadziejnego Arthura,Griezman czyli Francuska księżniczka powinna zostać sprzedana.Kolejny niewypał transferowy za ponad 100 milionów.

nills | 24.06.2020 00:19

Piękne zachowanie piłkarzy Barcelony na ostatnie 15 min.Tak właśnie powinno postępować się z drużynami które grają na czas .Goście w pierwszej połowie prezentowali sie naprawdę dobrze ale druga to już piach .Ciężkie spotkanie ale trzeba się przyzwyczaić że każdy trener będzie wykorzystywał presja jaką ma Barca . No cóż tak się gra co drugi / trzeci mecz a nie jak ma się nóż na gardle.

hablador | 24.06.2020 00:20

Wchodzą Puig z Fatim i gra nabiera rumieńców. Pierwszy ma przebłyski wspaniałej wizji, swoją żywiołowością i nieszablonowymi podaniami potrafi łamać zasieki defensywne, z kolei drugi bierze chętnie na siebie obrońców rywali, wdaje się w dryblingi i fantastycznie znajduje się pod bramką rywali, szukając okazji na strzał.

Dlaczego ci gracze nie występują od początku?

Messi strasznie mnie drażni holowaniem piłki w nieskończoność, choć znowu, jak to on, okazał się kluczem do wygranej w tym jakże ciężkim meczu.

LM10FCB | 24.06.2020 00:48

Niezwykle  wazna victoria  Barcy   cieszy mnie

Joker | 24.06.2020 00:52

Straszne męczenie buły, zwłaszcza w 1.poł, no ale do tego już się przyzwyczailiśmy, i tak naprawdę wydarzeniem byłoby gdyby Barca się nie męczyła. Dla mnie Setien nie zrobił z tym zespołem żadnego większego postępu. Niby zespół tam szuka więcej kombinacji, dłużej utrzymuje się przy piłce, ale jak zamulali tak dalej zamulają, większość zawodników bez formy, i de facto jedynie jakąś energię wnieśli młodzi zdolni, czyli Puig (ale ten chłopak ma wizję gry i taką lekkość w prowadzeniu piłki, przyjęciu czy podaniu, i to wszystko robi na dobrym tempie, a nie jak Arthur na zaciągniętym ręcznym) i Fati, dzięki czemu Messi wreszcie miał z kim pokombinować.

W miarę ok Semedo i Alba, przynajmniej byli pod grą i popisywali się dynamiką, bo reszta ruszała się jak muchy w smole, kolejny bardzo solidny mecz Pique, w ogóle defensywa mniej skrzypi niż przez cały sezon (i być może to jest element, który de facto Setien poprawił), i to jest jakiś plus. Brawo dla Ivana za gola, dopiero pierwszego (sic!) w sezonie.

Luis po tej kontuzji w tragicznej formie, ale Griezmann jest jeszcze gorszy, bo on wygląda jakby ktoś mu całą energię wyssał, bo Luis to przynajmniej się stara, szarpie, a Griz jest nijaki.

Ermac | 24.06.2020 01:08

Pierwsze 20-25 minut to zarys tego co chciałbym oglądać. Ruchliwość, szybsze tempo, gra na jeden kontakt, zaangażowanie całego zespołu.
Stan w obecnej chwili niestety nie do utrzymania w dłuższej perspektywie czasowej i to z różnych powodów.
Massi bez gola, nie mogąc się wstrzelić, ale znowu wszytko na jego barkach, jak wielką była dla niego ulgą ta bramka Chorwata mogliśmy zaobserwować po tym jak na niego wskoczył. :)
Z Suarezem rozumieją się bez słów, ale Urus nadal szlifuje formę, dopiero w 74 minucie pokazuje akcję, z których go pamiętamy.
Griezmann bez większych zmian, ochota do gry jest, dużo biega, pokazuje się do gry, ale to nadal zawodnik, z którym Messi grać nie chce, w pierwszej połowie tylko jedna piłka do Francuza od Leo, dla odmiany do Suareza, który wtedy kopał się po czole całe mnóstwo. W drugiej byłe ze trzy, w tym jedna bramkowa, ale zawodnik lewonożny, na lewej flance, zagrywając z pierwszej piłki niewiele może z takiej piłki zrobić.
Tutaj taki Fati przewagę ma już na starcie. Swoją droga to jak sobie wszedł Ansu miedzy dwóch pilnujących go obrońców, efektownie ich mijając, fantastyczne, Neymar mi się przypomniał.
Wracając do Griezmanna, Messi z nim nie gra, tak to wygląda, mecz z Leganes, żadnego podania od Leo, dzisiaj jedna prostopadła piłka, a jak Messi z tobą nie gra, to nie ma cię w drużynie. Jeśli ma to tak dalej wyglądać, to ja nie wiem jaki jest sens trzymania Francuza w drużynie.
Po przerwie z ust komentatorów padają bardzo trafne słowa odnoszące się do pierwszej połowy, ale doskonale opisujące jego dotychczasową karierę w Barcelonie "Griezmann ruchliwy, ale niewykorzystywany przez kolegów."
Na koniec Puig, oprócz bramki Rakitica na 1:0 najjaśniejszy punkt tego spotkania, pokazujący Arthurowi przede wszystkim jak się gra piłką do przodu, a potrafiąc przy tym wrócić, popracować w obronie, nawet odzyskać piłkę. Dla mnie ten chłopak dzisiejszym występem pokazał, że warto mu dać szansę w podstawie.
Plus dla Busiego za przyspieszanie gry i Semedo za palce lizać podanie do Leo.

Kacperek_Madryt | 24.06.2020 01:31

To co Barcelonie należy oddać po tej przerwie to gra defensywna. W 4 meczach nie stracili jeszcze ani jednej bramki i ta gra obrońców wygląda generalnie pewnie, a nawet jak ktoś zaliczy błąd to Niemiec zawsze ratuje sytuację.
Spoglądałem cały czas jednym okiem na to spotkanie i w okolicach 60 minuty liczyłem już na jakąś wpadkę Barcy, no ale niestety się nie udało. Mimo wszystko fajnie, że akurat Rakitić dał to zwycięstwo. Już w meczu z Sevilla dla mnie był najlepszy na boisku wśród pomocników Barcy.

dalmare | 24.06.2020 01:45

69' Arbitraż i VAR w LaLiga to trzeci świat.
rpp.pe/futbol/futbol-mundial/vide o-barcelona-vs-athletic-***-lionel- messi-piso-a-yeray-alvarez-pero-el- arbitro-ni-el-var-sancionaron-al-10 -del-barcelona-laliga-noticia-12752 20

dalmare | 24.06.2020 01:54

^w linku należy w miejsce gwiazdek wpisać *** i pousuwać spacje

dalmare | 24.06.2020 01:57

:) wpisać  c l u b  bez spacji (Athletic Club)

DiffretAngle | 24.06.2020 02:00

dalmare
Niezawodna. Jak tak samo przejechał bodaj gracz Mallorki nodze Pique (tak jak Messi chciał przeskoczyć, nie dał rady), to Cię tu nie było.

Mucha52 | 24.06.2020 03:30

dalmare to stara panna która wciska wszystkim swoje linki mając nadzieję że ktoś na nią zwróci uwagę.

TTomo | 24.06.2020 04:25

Moim skromnym zdaniem Leo powinien odejść z Barcelony. Jest świetnym zawodnikiem i i to co zrobił dla tego klubu to jest jego
Ale uważam, że to on jest hamulcem w rozwoju drużyny. Plus fatalna postawa zarządu.
Oczy bolą od oglądania tej drużyny.
Nie ma młodych na boisku, nie mają szansy.

Eric_Cantona | 24.06.2020 06:23

od dawna zwracam uwagę, że to kretyn udający inteligenta. i te jego linki, ja pie*ole.

Threex | 24.06.2020 07:14

Oglądałem do 76minuty. Generalnie to pierwszy mecz Barcy po pandemii który oglądam i nie widzę różnicy w grze.... Może ten pressing na początku był zaskoczeniem szczególnie w postaci Leo ale poza tym. No i rzucający się w oczy Griezman który o dziwo lepiej wygląda bez piłki niż jak już ja dostanie.
Gratuluję zwycięstwa choć w pierwszej połowie szansę na remis były zaskakująco wysokie.

TteamWand | 24.06.2020 09:02

Patrzyłem cały mecz ze szczególną uwagą na Arthura. Wszystko wszerz albo krótko do Messiego po za 3 próbami zagrania do bocznych obrońców wychodzących na pozycje. Dwie absurdalnie niedokładne ale i tak najlepsza ta 3 do Semedo gdzie tak przeciągnął holowanie piłki że jak podał to Nelson ją przepuścił bo spalony był juz tak oczywisty.

Ja nie wiem o co chodzi z tym "zawsze podaj do Messiego" ale ktoś w szatni w temat nie wprowadził Fatiego i Puiga bo oni tego problemu nie mają. Ten drugi rozpoczął przecież akcje bramkową, bardzo nieoczywistym przeszywającym prostopadłym podaniem.
Nie gra od początku tylko dlatego że ma spore braki fizyczne i w obronie odbija się często od przeciwnika.

Eric_Cantona | 24.06.2020 09:07

Pjanic jest jeszcze gorszy, w dodatku ma 30 lat

hablador | 24.06.2020 10:50

No i z tymi brakami w fizyczności i odbijaniem się od przeciwnika Puiga w obronie, Barca wyglądała lepiej czy gorzej niż przez pierwsze 70 minut?

Zawodnika i jego słabości nie można wyciągać z kontekstu, tylko należy go tak wkomponować w zespół by minimalizować mankamenty i wyeksponować mocne strony.

Niech da mu Setien pograć kilka meczów w podstawie i jak okaże się, że zespół na tym traci , to wróci do energicznych końcówek jako zmiennik. Czy to jest takie ryzyko jak Puig zastąpi tragicznego Arthura, który tych braków i mankamentów ma zatrzęsienie?

Yahiko | 24.06.2020 11:21

Na początku Barca atakowała i była bardziej zdecydowana niż w poprzednich spotkaniach. Griz też lepiej wyglądał, grał odważniej i jego zagrania posuwały grę do przodu więc jest lepiej ale to wciąż za mało. Po przerwie było już gorzej, ale jak młodzi weszli na boisko zrobiło się groźniej pod bramką rywali.

TteamWand | 24.06.2020 13:53

Jest zasadnicza różnica między świeżym rywalem i rywalem który ma w nogach 70min.
Puiq dostanie swoje szanse w tym sezonie od 1 minuty ale z pewnością nie z tak fizyczną drużyną jak Bilbao.

hablador | 24.06.2020 18:19

Obyś miał rację, że dostanie te szansę. Bo ja mam wątpliwości.
Oby mecz z Bilbao był impulsem do zmiany optyki Setiena.