Guendouzi nie zostanie ukarany

Emirates Stadium

Pomocnik Arsenalu Matteo Guendouzi nie zostanie ukarany za starcie z Nealem Maupey’em z Brighton po zakończeniu sobotniego meczu obu drużyn.

Zawodnik Kanonierów złapał rywala za gardło. Angielski Związek Piłki Nożnej (FA) potwierdził, że starcie zawodników nie było widziane przez sędziów, ale ponieważ zdarzenie zostało zweryfikowane przez VAR i nie podjęto żadnych działań, piłkarz nie zostanie również ukarany.

Maupay zdobył jedną z bramek dla Brighton w wygranym 2:1 meczu z Arsenalem. W pierwszej połowie “przyczynił się” również do kontuzji bramkarza Kanonierów Berdna Leno. Golkiper Arsenalu musiał opuścić boisko i prawdopodobnie czeka go długa przerwa w grze.

Po zakończeniu spotkania Maupay zapewnił, że nie było jego celem skrzywdzenie Leno, ale był krytykował również zachowanie zawodników Arsenalu w trakcie meczu.