Bardzo wysoka wygrana Celty

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  21.06.2020 15:52

La Liga

Gracze Celty Vigo (w ramach potyczki Primera Division) wygrali z piłkarzami Deportivo Alaves 6:0. W tym momencie gospodarze są na 16. miejscu (30 punktów), a goście trzy pozycje wyżej (pięć oczek więcej).

Co działo się w tym spotkaniu? Mecz od samego początku układał się pod dyktando gospodarzy. Najpierw w 14. minucie bramkę dla Celty zdobył Murillo, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie autorstwa Suareza.

Kilka minut potem było już 2:0 dla gospodarzy. Tym razem na listę strzelców wpisał się Aspas, który skutecznie egzekwował rzut karny.

Sytuacja gości skomplikowała się jeszcze bardziej w 27. minucie. Wówczas czerwony kartonik zobaczył Aguirregabiria.

Do przerwy było zaś 4:0 dla Celty. Dwa gole w krótkim odstępie czasowym zdobył bowiem Rafinha.

W 78. minucie mieliśmy kolejny rzut karny dla gospodarzy. Tym razem do piłki podszedł Nolito i też nie zawiódł. Osiem minut potem sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali nie zmarnował Mina.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i gospodarze pokonali Alaves aż 6:0.