Augsburg lepszy od Mainz

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  14.06.2020 17:24

Bundesliga

Zawodnicy FSV Mainz - w meczu Bundesligi - przegrali z Augsburgiem 0:1. Jedyną bramkę dla triumfatorów zdobył, już na samym początku, Niederlechner.

Liczyliśmy na bardzo ciekawe spotkanie, gdyż jedni i drudzy cały czas nie mogą być pewni ligowego bytu. Przed tą kolejką klub z Moguncji miał 31 oczek (15. lokata), a rywale jeden punkt więcej - 14. miejsce.

Co działo się w tej konfrontacji? Piłkarze gości błyskawicznie objęli prowadzenie w tym meczu. W końcu już w pierwszej minucie bramkę zdobył Niederlechner.

W 63. minucie goście mogli podwyższyć. Bramkę miał szansę zdobyć Hahn, lecz dobrze interweniował golkiper ekipy z Moguncji.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i ostatecznie przyjezdni zdobyli bardzo ważny dla siebie komplet punktów.

Obecnie gospodarze mają 31 punktów (15. miejsce). Z kolei goście zgromadzili 35 oczek (13. lokata).

W następnej serii gier zawodnicy z Moguncji zagrają na wyjeździe z BVB. Tymczasem Augsburg podejmie Hoffenheim.