REKLAMA
REKLAMA

Liga Mistrzów: Lizbona gospodarzem Final Eight?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Bild  |  07.06.2020 12:52
Liga Mistrzów: Lizbona gospodarzem Final Eight?

Puchar Ligi Mistrzów  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Według informacji niemieckiej gazety Bild gospodarzem sierpniowego turnieju Final Eight w ramach Ligi Mistrzów, który ma na celu wyłonić zwycięzcę rozrywek w nowej rzeczywistości po koronapauzie, ma zostać Lizbona. Medialne doniesienia wskazywały, że kandydatami do organizacji tego typu przedsięwzięcia były też takie miasta jak: Frankfurt, Moskwa, czy Stambuł.

Portugalia jest jednym z tych krajów, który najmniej ucierpiał z powodu pandemii koronawirusa, więc bardzo realny scenariusz zakłada, że już w sierpniu na trybuny stadionów wrócą kibice, co jest bardzo ważne dla sterników Europejskiej Unii Piłkarskiej.

UEFA z nowatorskim rozstrzygnięciem


Wpływ na to, że Lizbona miałaby zostać wybrana gospodarzem Final Eight ma mieć to, że w mieście tym są stadiony, które mogą unieść ciężar organizacji turnieju. Mecze mogłyby zostać rozgrywane na Estadio da Luz oraz na Jose Alvalade.

Ponadto portugalskie kluby zostały już wyeliminowane z Ligi Mistrzów, więc nie ma mowy, aby jakiś zespół mógł mieć z tego powodu jakąś przewagę, grając arcyważne spotkania w swoim kraju.

Warto zaznaczyć, że po rozegraniu wszystkich meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów prawdopodobnie od ćwierćfinałów o awansie do kolejnej rundy decydować będzie jeden mecz. Wszystkie takie spotkania mają być rozgrywane na neutralnym terenie, a bardzo prawdopodobne, że mecze odbywać się będą w Lizbonie.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

JasFasola | 07.06.2020 14:04

Na szczęście kibiców liverpoolu nie dotyczy to kto będzie gospodarzem Final Eight , a wielu pisało jeszcze w listopadzie/grudniu  np. Slime że wygrają ligę mistrzów a tu klops , w angli sędziowie pomagają , w lidze mistrzów pomocy nie było więc zostali wyjasnieni przez Atletico :)

Rob66 | 07.06.2020 14:11

Dobry pomysł ..jestem za.
Jaś Fasola ty pajacu. Nic konstruktywnego nie potrafisz napisać?

JasFasola | 07.06.2020 14:24

Rob66
co jest źle napisane ???? Liverpoolu nie ma i tyle w najlepszej ósemce ;)

xxBANGxx | 07.06.2020 14:32

Podoba mi się ten pomysł, bo każdy z meczów będzie niczym finał. Teraz trzeba tylko pokonać Lyon, co nie będzie takie łatwe, a później niech się dzieje magia piłki. FJ!goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy