Zagłębie rozbiło Pogoń w Szczecinie

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  29.05.2020 22:23

Martin Sevela  |  fot. Zagłębie Lubin

Pogoń Szczecin uległa na swoim stadionie Zagłębiu Lubin 0:3 w spotkaniu 27. kolejki polskiej ekstraklasy. Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte w pierwszych trzech kwadransach meczu.

W drugim piątkowym boju po przebudzeniu PKO Ekstraklasy mieliśmy do czynienia ze starciem z udziałem dwóch drużyn o odmiennych cellach. Pogoń przed pierwszym gwizdkiem sędziego zakładała, że może powalczyć o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Miedziowi skupiają się natomiast na walce o pierwszą ósemkę.

Kolektyw jednak nie lepszy od indywidualności?

Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte w zasadzie w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji. Już w siódmej minucie spotkania jego wynik otworzył Dejan Drazić. Serby w świetnym stylu zwiódł obrońców rywali, po czym oddał strzał z lewej nogi, pokonując tym samym Dante Stipicę.

Gospodarze mogli odpowiedzieć golem w 24. minucie, gdy przed szansą zdobycia bramki wyrównującej stanął Adam Frączczak. Piłka jednak po jego próbie trafił w słupek. Z kolei trzy minuty później Damjan Bohar strzelił drugiego gola dla Miedziowych, oddając celne uderzenie z mniej więcej 15 metrów.

Różnica klas

Tymczasem tuż przed końcem pierwszej połowy bramkę na 3:0 dla Zagłębia zdobył Bartosz Białek, który w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali nie popełnił błędu Andrzeja Leśniaka z pamiętnego spotkania reprezentacji Polski z Anglii, kierując pewnym strzałem futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron więcej goli nie padło. W każdym razie wartym odnotowania zdarzeniem było to, że do gry po poważnej kontuzji wrócił Kamil Drygas, który zameldował się na boisku w 61. minucie w miejsce Damiana Dąbrowskiego. Doświadczony pomocnik nie wpłynął jednak na zmianę wyniku, więc Pogoń zakończyła mecz na tarczy.