REKLAMA
REKLAMA

La Liga z zielonym światłem od hiszpańskiego rządu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Mundo Deportivo  |  23.05.2020 14:47
La Liga z zielonym światłem od hiszpańskiego rządu

La Liga

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Premier hiszpańskiego rządu Pedro Sanchez ogłosił w sobotę, że piłkarskie rozgrywki w Hiszpanii będą mogły wrócić 8 czerwca. Tym samym władze La Liga będą mogły wkrótce oficjalnie potwierdzić datę wznowienia rozgrywek.

Start 12 lub 19 czerwca


Jak informuje Mundo Deportivo, na chwilę obecną najbardziej prawdopodobnym terminem wznowienia rozgrywek jest 19 czerwca. Nie jest jednak wykluczone, że w związku ze zgodą rządu rywalizacja zostanie wznowiona tydzień wcześniej, czyli 12 czerwca. Termin ten jest preferowany przez La Liga.

Ostateczny termin powrotu do gry jest również uzależniony od tego, czy rząd przyjmie wniosek La Liga, aby wszystkie zespoły mogły już od najbliższego treningu rozpocząć normalne treningi, z udziałem wszystkich zawodników. Minister zdrowia Salvador Illa poinformował w sobotę, że wniosek nie został jeszcze przeanalizowany. Niewykluczone, że nastąpi to w trakcie weekendu.

Dwa tygodnie na treningi


Kluby hiszpańskiej La Liga stoją przy stanowisku, że potrzebują co najmniej dwóch tygodni treningów w pełnym wymiarze, bez ograniczeń, przed wznowieniem rozgrywek. Jeśli nie otrzymają zgody na takie treningi od najbliższego poniedziałku, rozgrywki La Liga nie będą mogły zostać wznowione 12 czerwca.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

Krax | 23.05.2020 22:18

W końcu jakieś konkrety, a nie wróżenie z fusów.

LM10FCB | 24.05.2020 08:54

I niech wraca bo nie ma co ogladaćgoal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy