REKLAMA
REKLAMA

Acerbi: Decyzja rządu nie ma sensu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  28.04.2020 14:08
Acerbi: Decyzja rządu nie ma sensu

Włochy

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Kapitan Lazio Francesco Acerbi jest kolejnym zawodnikiem stołecznego klubu, który wyraził zdumienie zasadami, których wprowadzenie zapowiedział włoski rząd.


Od 4 maja Włosi będą mogli między innymi wznowić bieganie w parku z dwumetrową odległością od innych, a do treningów będą mogli również wrócić reprezentanci sportów indywidualnych. Sporty zespołowe nie będą miały jednak możliwości wejścia do swoich ośrodków treningowych do 18 maja, co wpłynie na opóźnienie wznowienia sezonu Serie A.

- Jestem zawodnikiem, więc nie chcę wzbudzać kontrowersji, ale jest to coś, co nie ma sensu. Dlaczego wolno nam biegać w publicznym parku, ale nie na boisku treningowym, gdzie jesteśmy zamknięci i regularnie testowani? Nie wydaje się to słuszne, ponieważ jestem absolutnie pewny, że w ośrodku treningowym bylibyśmy w stanie lepiej zachować dystans społeczny niż na otwartym terenie - powiedział Acerbi.

- Jeśli rząd mówi, że nie możemy wejść na boisku, to będziemy musieli się do tego dostosować, ale byliśmy szczerze zdumieni ostatnią decyzją i mówię to w imieniu wszystkich piłkarzy. Nie rozumiem, w czym tkwi problem i rząd musi nam to wyjaśnić, bo to nie ma sensu - dodał kapitan Lazio.

Acerbi skomentował również słowa ministra sportu Vincenzo Spadafory, który nie tylko podkreślał, że data 18 maja jest najwcześniejszą datą jeżeli chodzi o możliwość wznowienia treningów, ale również zaznaczył, że nie ma żadnych gwarancji, że sezon zostanie wznowiony.

- Piłka nożna jest najbardziej lubianym sportem we Włoszech, ale jest również bardzo ważną branżą dla gospodarki tego kraju. Oczywiście powinniśmy wznowić sezon z poszanowaniem zasad i zdaję sobie sprawę, że jest wielu ludzi, którzy nie dbają o piłkę, ale jest to ważna branża, a nam kończy się czas na dokończenie sezonu. Dlatego tak ważny jest powrót do treningów tak szybko jak to możliwe - dodał.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

Mk2992 | 28.04.2020 16:24

Bo ta pandemia to ściema ,a już nawet we włoskim parlamencie zaczyna o tym grzmieć. W polsce dalej śpią.

dalmare | 28.04.2020 17:57

Piłkarze wypowiadają rozmaite opinie od 'nie wejdę na boisko bez 100procentowej gwarancji i określenia odpowiedzialności prawnej jeśli się zarażę' po 'dyskryminują nas wobec zezwolenia dla sportów indywidualnych', są to nic nie warte prywatne zdania podczas gdy nad sposobem wznowienia pracują wspólnie dzień w dzień specjaliści Komitetu Olimpijskiego, Fed. Medycyny Naukowej, lekarze klubów (sprzeczni z poprzedn.), sztab naukowy przy rządzie...
Pierwszą przeszkodą jest zezwolenie wielokrotnego testowania przy treningach testami na obecność wirusa i testami na obecność przeciwciał piłkarzy i pracowników ich obsługujących, w sytuacji gdy przepustowość laboratoriów i dostępność testów ograniczają takie badania dla rzeszy pielęgniarzy, ratowników i osób starszych. Wielkie zakłady pracy jak SEAT przeprowadzają te testy tworząc własne laboratoria i wytwarzanie (muszą osiągnąć certyfikaty) poza ogólną dystrybucją.
Wstępne propozycje zasad treningów obejmują: wielokrotne wymazy, wyłączność samochodu z codzienną dezynfekcją, samotna ustalona trasa poruszania się, niewnoszenie przedmiotów poza butelkowaną wodą, przebudowa szatni, brak prysznicu po treningu, 2 osoby w siłowni i dezynfekcja po każdym ćwiczącym, 6 zawsze tych samych osób na boisku licząc z trenerem (trening na kilku boiskach) i wiele in. Aż po skoszarowanie dla LM. Różnią się projekty postępowania w razie wykrycia zarażenia. Prace nad zasadami na bieżąco relacjonuje wł i hiszp prasa.

Mk2992 | 29.04.2020 06:50

Twój komentarz z serii - nie wiem ,ale się wypowiemgoal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy