REKLAMA
REKLAMA

Ekstraklasa może wrócić pod koniec maja!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  25.04.2020 12:41
Ekstraklasa może wrócić pod koniec maja!

PKO Ekstraklasa  |  fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o zmniejszeniu obostrzeń w sporcie. Następstwem takiego stanu rzeczy jest to, że decyzją rządu rozgrywki PKO Ekstraklasy będą mogły wrócić na stadiony pod koniec maja.

Przypomnijmy, że rozgrywki polskiej ekstraklasy zostały zawieszone 9 marca. Tym samym najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce zatrzymała się na 26 kolejkach.

- Wraz z matrycą powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej chcemy pokazać matrycę powrotu do rzeczywistości sportowej. Chcemy przejść do kontrofensywy, powrotu do normalności sportowej w najbliższych tygodniach i miesiącach - mówił premier Polski.

- Sport to zdrowie, ale też bardzo ważny dział gospodarki narodowej. Pierwszy etap zmian mamy już za sobą. Treningi indywidualne były zabronione. Dzisiaj z powrotem można trenować indywidualnie, to już jest dopuszczalne w lasach, również bez maseczki - kontynuował Morawiecki.

- W drugim etapie zbliżamy się do udostępnienia boisk i tych miejsc uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni - to już od 4 maja. W tych miejscach mamy pewność dystansu społecznego, możliwość jego utrzymania - zaznaczył 51-latek.

Odnotujmy, że w porozumieniu Polskiego Związku Piłki Nożnej z Ekstraklasą SA ustalono, że rozgrywki polskiej ekstraklasy będą mogły zostać wznowione 29 maja. Dodajmy, że spotkania będą rozgrywane bez udziału publiczności.OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

fanmadrid | 25.04.2020 17:06

Podobno jeszcze w Polsce nie było szczytu zachorowań to skąd taka data wnowienia rozgrywek?

DonRoberto | 25.04.2020 23:07

po wyborach zawsze będzie można decyzję zmienić ;)

Joker | 25.04.2020 23:15

Pinokio i jego świta to typowi pozoranci, chcą jakoś usprawiedliwić zbiorowe morderstwo na polskim społeczeństwie w postaci wyborów, a więc trzeba pokazać, że przecież wszystko idzie w dobrym kierunku, i nagle można chodzić do lasów i parków, teraz będzie można biegać i jeździć na rowerze, a zaraz też trenować i grać w piłkę. Fajnie co? Cieszmy się :)goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy