REKLAMA
REKLAMA

Andersson: Kulusevski w Juve taktycznie będzie ewoluował

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: La Gazzetta dello Sport  |  15.04.2020 08:58
Andersson: Kulusevski w Juve taktycznie będzie ewoluował

Piłkarze Juventusu  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
W styczniu tego roku szeregi Juventusu FC zasilił Dejan Kulusevski. Szwed został jednak w trakcie zimowej sesji transferowej wypożyczony do Parmy Calcio, gdzie grał wcześniej. Z kolei 1 lipca 19-latek zasili już szeregi Starej Damy. Znany szwedzki trener Janne Andersson przekonuje, ze młody napastnik w Juve może zanotować duży postęp.

- To będzie bardzo ciekawe doświadczenie, zobaczyć taktyczny rozwój Kulusevskiego - mówił 57-latek w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

- Dejan już zdążył pokazać, że ma ogromny potencjał - dodał Andersson.

- Pracuje ciężko i jest bardzo szybki. Jeśli będzie się tak nadal rozwijał, to będzie w reprezentacji Szwecji jeszcze przez wiele lat. Trener zawsze docenia zawodników, którzy mogą wcielić się w wiele ról, a jego taktyczna ewolucja będzie bardzo interesująca. W tej chwili myślę, że Kulusevski idealnie może sprawdzić się w roli skrzydłowego - kontynuował selekcjoner reprezentacji Szwecji.

- Kulusevski naprawdę żyje dla piłki nożnej i poświęca się pracy. Wciąż jest młody, ale mam nadzieję, że jest gotowy na Juventus. Jako trener drużyny narodowej zawsze chcesz swoich zawodników w najlepszych drużynach i myślę, że może on naprawdę rosnąć w obecnym systemie Juve - przekonywał Andersson.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco