REKLAMA
REKLAMA

Obniżka pensji w Realu również nieunikniona?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: El Pais  |  31.03.2020 17:14
Obniżka pensji w Realu również nieunikniona?

Santiago Bernabeu  |  fot. Sport Pictures

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Jeszcze niedawno wydawało, że obniżka wynagrodzeń zawodników Realu Madryt nie będzie potrzebna. Jednak jak informuje El Pais, władze Królewskich zaczynają uważać, że taki ruch może być nieunikniony.

W ostatnich dniach prezydent klubu Florentino Perez rozmawiał między innymi z kapitanem piłkarskiego zespołu Sergio Ramoes, starając się uspokoić nastroje. Miał przekazać, że pensje zawodników i koszykarzy, a także pozostałych pracowników, których łącznie jest około 800, są bezpieczne.

Przemawiały również za tym wyniki finansowe klubu, który poprzedni rok zakończył z kwotą 156 milionów euro na koncie. To zupełnie inna sytuacja niż ma miejsce w Barcelonie, która poinformowała już o uzyskaniu porozumienia z zawodnikami w sprawie obniżenia wynagrodzeń o 70 procent.

Na razie ewentualne plany podobnych ruchów w Realu są w bardzo początkowej fazie, ale raczej nikt nie ma wątpliwości, że prędzej czy później taki ruch będzie musiał zostać poczyniony. Wszystko ma jednak odbyć się w porozumieniu z zawodnikami, choć na razie żadne rozmowy tej sprawie się nie rozpoczęły.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

Ricardo Roomest | 31.03.2020 17:20

Nawet jeśli budżet Realu jest w tak dobrej formie to nie widzę większego sensu w płaceniu zawodnikom całej pensji skoro nie grają... Rozumiem, że mają swoje interesy i jakieś inwestycje, ale nie oszukumy się to nie piłkarze w tym momencie mają największy problem, a ludzie którzy na codzień pracują na etacie lub prowadzą swój mały czy większy biznes. Poza tym chyba nie po to Perez pilnował tak finansów Realu, żeby teraz w szlachetny sposób go roztrwonić.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy