REKLAMA
REKLAMA

Lippi: Liga powinna zostać dokończona, ale bez kibiców

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  30.03.2020 16:07
Lippi: Liga powinna zostać dokończona, ale bez kibiców

Serie A

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Zdaniem byłego selekcjonera reprezentacji Włoch Marcello Lippiego rozgrywki Serie A powinny zostać dokończone. 71-latek dał też do rozumienia, że mecze powinny toczyć się bez udziału kibiców na trybunach.

- Uważam, że rozgrywki ligowe powinny zostać dokończone. Niezależnie od tego, czy miałby zostać wznowione w maju, sierpniu, czy wrześniu - powiedział Lippi w rozmowie z Radio Sportiva.

- Taki stan rzeczy sprawiłby na pewno, że terminarz kolejnej kampanii byłby bardzo napięty - dodał Włoch.

Warto przypomnieć, że Lippi przez pięć lat pracował w Chinach jako pierwszy trener Guangzhou Evergrande, zanim przejął reprezentację narodową. Włoch rozstał się ze swoim stanowiskiem w listopadzie minionego roku, co pozwala mu regularnie śledzić spotkania włoskiej ekstraklasy.

- Wiem, że gra za zamkniętymi drzwiami to nie taka sama piłka nożna jaką znamy, ale może warto w takich okolicznościach udostępnić kibicom transmisje w telewizji bez dodatkowych opłat - zasugerował Lippi.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

BOYSSAN | 30.03.2020 17:44

Dogranie sezonu za wszelka cenę w momencie gdy piłkarze również się zarażają brzmi co najmniej naiwnie żeby nie powiedzieć głupio.

dalmare | 30.03.2020 21:21

Jaką "wszelką cenę"? Zapytaj piłkarzy będących o krok od mistrzostwa lub Champions lub awansu czy wolą grę bez kibiców czy oddanie tego co wywalczyli. Jeśli tylko krzywa załamie się przed latem, zostanie wybrane rozwiązanie kompromisowe (redukcja mniej ważnych meczów, gra w święta itp) tak by nie przepadły zasługi wywalczone na boisku.

BOYSSAN | 30.03.2020 22:15

@ dalmare No to zapytaj , ciekawe co Ci odpowiedzą :) serieA to nie tylko Juve i Lazio które walczą o mistrza . Zreszta związek zawodowy piłkarzy z Tomassim na czele wypowiada się w tej kwestii dosc jasno.

Po 2 nawet Juve czy Lazio nie są o krok od mistrzostwa a kilkanaście kolejek

dalmare | 30.03.2020 23:32

"...związek zawodowy piłkarzy z Tommasim na czele wypowiada się w tej kwestii dosc jasno..." -
-  W kwestii jakiej? W kwestii czy ukończyć sezon nie spotkałam u ludzi piłki poglądu że należy unieważnić rozgrywki.
Spadafora (minister sportu) powiedział "myślenie że piłka ruszy 3. maja jest nierealistyczne" co wiedzą wszyscy. Dlatego nie rzuca się datami lecz czeka na załamanie pandemii: znając szczyt można prognozować datę wygaśnięcia. Widzę tylko wypowiedzi o szukaniu formuły kończenia rozgrywek, także jesienią z przesunięciem/korektą sezonu 2020/21.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy