REKLAMA
REKLAMA

Cassano zwolennikiem rozstrzygnięć ligowych poprzez play-offy

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Corriere dello Sport  |  30.03.2020 13:14
Cassano zwolennikiem rozstrzygnięć ligowych poprzez play-offy

Piłkarze Juventusu FC  |  fot. Grzegorz Wadja

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Były reprezentant Włoch w osobie Antonio Cassano jest zdania, że Juventus FC zgodził się na zmniejszenie pensji swoim piłkarzom tylko dlatego, że już wie, że sezon 2019/2020 nie zostanie dokończony. W trakcie minionego weekendu światło dzienne ujrzała wiadomość, że Stara Dama na pensjach swoich piłkarzy zaoszczędzi 90 milionów euro przez najbliższych kilka miesięcy.

- Jeśli Juventus obniżył płace, to dlatego, że kampania prawie na pewno nie zostanie wznowiona - mówił były reprezentant Włoch w rozmowie z Corriere dello Sport.

- W moim odczuciu wszyscy w klubie już są świadomi tego, że kampania nie zostanie dokończona. W innym przypadku nie zdecydowaliby się takie posunięcie - kontynuował Cassano.

- W Serii B i Serie C muszą jednak znaleźć rozwiązanie, aby nie zabierać piłkarzom pieniędzy, są ludzie, którzy zarabiają trzy, cztery lub pięć tysięcy euro. Mają kredyt hipoteczny na dom i kupili samochód na raty - powiedział Włoch.

Cassano zdecydowanie popiera prezesa Włoskiej Federacji Piłkarskiej Gabriele Gravinę, który nie planuje zamknięcia sezonu. Były włoski piłkarz sugeruje jednak, że mecze w ramach fazy play-off mogłyby rozstrzygnąć kluczowe kwestie dotyczące klasyfikacji Serie A.

- Zgadzam się z Graviną. Jestem jednak świadomy tego, że jeśli treningi zostałyby wznowione 3 maja, to piłkarze miesiąc przygotowywaliby się do rozgrywek, a sezon mógłby się zakończyć w sierpniu. W moim odczuciu najlepszym rozwiązaniem byłoby zatem rozegranie play-offów, co mogłoby pomóc rozstrzygnąć, kto miałby sięgnąć po scudetto - skwitował Cassano.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

RIMF | 30.03.2020 14:42

Nie zmienia się reguł gry w trakcie. Play off miał by sens gdyby o mistrza zagrało Juve i Lazio. Inter i Atalanta mają za duża stratę.

dostojnyfarmata | 30.03.2020 14:59

Dużą acz nie przekreślającą zupełnie ich szans. Więc jakby tak postąpiono byłby kwas. Z drugiej strony jakby zredukować całą przewagę Lazio i Juve też by było niesprawiedliwie.
Tu nie będzie dobrego rozwiązania (poza dokończeniem sezonu co wydaje się niemożliwe).
Jeżeli jednak wirus będzie szalał w najlepsze we Włoszech to coś co pisałem w formie żartu swego czasu może nabrać realnego kształtu - dokończenie za rok od momentu przerwania tego sezonu :|

BOYSSAN | 30.03.2020 17:34

Dostojnyfarmata myśle ze Twoja teoria jest zbyt trudna do zrealizowania. Za rok jest przesunięte z tego roku Euro.

Sezon nie zostanie dokończony tu nie ma tak naprawdę już pola do działania. UEFA podała ostateczny termin ewentualnego dokończenia wszystkich rozgrywek ligowych na 15 lipca. W sierpniu startuje kolejny sezon 2020/21 i przy przesunięciu Euro 2020 na 2021 rok to powinien on ruszyć w normalnym terminie , ewentualnie z poślizgiem ale niewielkim.

Ja podtrzymuje co pisałem : sezon anulowany - brak rozstrzygnięć , nikt nie spada nikt nie awansuje , do pucharów tabela z poprzedniego sezonu

dostojnyfarmata | 30.03.2020 18:11

@Boyssan - ta teoria mogłaby się ziścić wyłącznie w takim przypadku gdyby nie udało się rozpocząć nowego sezonu na czas (czyt. w ogóle w tym roku kalendarzowym) i przyszły sezon musiałby się ograniczyć do kilku miesięcy.
Ale nawet wówczas byłaby skrajnie nieprawdopodobna bo pewnie bieżący sezon zostanie do tego czasu anulowany/zatwierdzony/dokończony rzutem monetą więc ciężko byłoby znów przywracać tabelę z początku 2020 :)goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy