REKLAMA
REKLAMA

Włoska Federacja Piłkarska zwróci się o pomoc do rządu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  26.03.2020 14:27
Włoska Federacja Piłkarska zwróci się o pomoc do rządu

Włochy

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Według doniesień Corriere della Sera przedstawiciele Włoskiej Federacji Piłkarskiej spotkają się z członkami włoskiego rządu, aby przedstawić propozycję, która ma na celu uratowanie piłki nożnej przed finansowym kryzysem, na który wpływ może mieć panująca pandemia koronawirusa.

Piłka nożna na każdym praktycznie szczeblu rozgrywkowym w Europie została zawieszona, aby nie dopuścić do dalszego rozprzestrzeniania się nieszczęsnego patogenu. Włoska Federacja Piłkarska ma plan, aby rząd wziął pod ochronę finansową niektórych zawodników.

Przychody utracone w wyniku przymusowej przerwy oznaczają, że piłkę nożną dotknąć może poważny kryzys finansowy, a dziennikarze popularnej włoskiej gazety piszą, że decydenci FIGC zaplanowali spotkanie z rządem włoskim w celu przedstawienia propozycji, które mają na celu uratowanie systemu i wszystkich jego działań.

Wniosek będzie zawierał punkty związane z korzyściami ekonomicznymi dla piłkarzy, którzy mają dochód nie większy niż 50 tysięcy euro rocznie, głównie dotyczyć to będzie zawodników występujących w Serie B, czy Serie A.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco