REKLAMA
REKLAMA

Trzy hiszpańskie kluby zrezygnowały z testów dla zawodników

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: El Mundo  |  18.03.2020 22:23
Trzy hiszpańskie kluby zrezygnowały z testów dla zawodników

La Liga

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Trzy hiszpańskie kluby - Real Valladolid, Osasuna Pampeluna i Eibar nie przyjęły przekazanych przez La Liga testów pozwalających zbadać zawodników i pracowników klubów na obecność koronawirusa w ich organizmach.

Kluby te zgodnie oznajmiły, że nie skorzystają z testów, argumentując swoją decyzję, że są inne bardziej potrzebujące tego grupy.

- Liga nam je udostępniła, ale nie przeprowadziliśmy ich ze względu na kryteria medyczne i społeczne. Żaden z zawodników nie wykazuje objawów i uważamy, że istnieją grupy, które mają większe potrzeby. To one powinni mieć pierwszeństwo - powiedział rzecznik Realu Valladolid David Espinara.

- Po pierwsze chcemy podziękować La Liga. Zdecydowaliśmy się na nie przyjęcie testów ze zdrowego rozsądku. Jesteśmy normalnymi obywatelami i nie musimy mieć żadnych przywilejów. Rozumiemy, że testy powinny być stosowane przez osoby z objawami i z grupy ryzyka - powiedział natomiast dyrektor generalny Osasuny Fran Canal.

Podobną decyzję podjęli przedstawiciele Eibar.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 11 komentarzy

Maciejus_ManUtd | 19.03.2020 00:22

A dla mnie proste jest to że nikt nie jest wart od drugiej osoby. Nie ma objawów, więc po co marnować testy? W dupach się poprzewracało. 65 letni Jose kaszle prycha i ma gorączkę dzwoni po pomoc i słyszy siedź w domu nie ma testu dla Ciebie bo młodzi silni bez objawów je dostali. Kumasz bazę kolego? A spuscic to możesz siebie, wiesz gdzie.

dalmare | 19.03.2020 02:32

Nie wiem jak w Hiszpanii, we Włoszech testy (wymazy) wykonuje się tylko osobom z objawami oraz narażonym (ratownikom). U niewykazującego objawów nie wystarcza 1 wymaz, ze względu na okres inkubacji obliczany na 12 dni, ze znanymi przypadkami do 24 dni.
Koszt tamponu 30 euro, jest ich ciągle za mało, darczyńcy mogą je fundować obok innego sprzętu.
Koszt testów 'dla każdego' szedłby w miliardy, dając fałszywe poczucie niezarażenia. Najpewniejszym sposobem powstrzymania jest 3 tyg. kwarantanna.
Dobry wynik chińskiej walki polegał na środkach mało możliwych w Europie: totalne zamknięcie obszarów na 3 miesiące i przesiedlenie lekarzy z całego kraju.

FCHollywood | 19.03.2020 09:25

Zarzucasz innym błędne myślenie, samemu będąc zamkniętym na jakiekolwiek argumenty. Nawet jak mają koronę, to i tak to przeżyją. Ktoś starszy kto ma koronę, a nie mógł zrobić testu, bo zabrakło może nie przeżyć.

MikeMike | 19.03.2020 14:29

Szuszu, ochłoń trochę, testy na młodych wysportowanych ludziach nie mają żadnego sensu. Wystarczy ogólna kwarantanna i traktowanie każdego jako potencjalnego nosiciela. Jaki spadek z ligi? masakra

fanmadrid | 19.03.2020 17:36

Młody zdrowy człowiek też może na to umrzec

MikeMike | 19.03.2020 18:48

0,2 % prawdopodobieństwa, to tak jakby powiedzieć: Młody zdrowy człowiek też może wygrać w totka. No jasne, że może...goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy