Korona wygrywa z ŁKS-em

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  09.03.2020 19:54

Maciej Bartoszek  |  fot. ASInfo

Liga niemiecka wróciła do gry!
W ostatnim spotkaniu 26. kolejki PKO Ekstraklasy, Korona Kielce pokonała 1:0 przed własną publicznością Łódzki KS. Tym samym zwycięski powrót na ławkę trenerską Korony zaliczył Maciej Bartoszek.

Pierwsza połowa poniedziałkowego spotkania stała na bardzo słabym poziomie. Obie drużyny miały problemy ze stwarzaniem sobie bramkowych sytuacji, w efekcie czego na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie.

Siedem minut po przerwie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny za faul Morosa. Jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Kovacević. Kilka chwil później na 2:0 próbował podwyższyć Forsell, ale jego uderzenie świetnie wybronił Malarz.

Bramkarz ŁKS-u był zdecydowanie najlepszym aktorem tego widowiska. W kolejnych minutach świetnie interweniował po strzałach Forsella, Radina i Kovacevicia. W odpowiedzi do wyrównania mógł doprowadzić Ratajczyk, ale uderzył obok słupka.

W 83. minucie drugiego gola dla Korony był zdobyć Zalazar, ale w dobrej sytuacji uderzył bardzo niecelnie. Niemniej jednak spotkanie zakończyło się skromną wygraną Korony.

Korona Kielce - Łódzki KS 1:0 (0:0)

1:0 Kovacević (k.) 53'