Koeln pokonuje Paderborn

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Paderborn przegrywa z Koeln 1:2 w pierwszym meczu 25. kolejki Bundesligi. Dobra gra jedynie w drugiej odsłonie meczu nie wystarczyła piłkarzom gospodarzy na zdobycie chociażby jednego punktu. Kozły dzięki temu zwycięstwu awansowały na 10. miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania była zdecydowanie kontrolowana przez Koeln. Paderborn nie oddało w niej nawet jednego celnego strzału. Wynik meczu w 28. minucie otworzyli goście. Piłkę dogrywaną z rzutu rożnego strącił Uth, a Mere bez problemu umieścił piłkę w siatce.

W 36. minucie Koeln podwyższyło prowadzenie. Po podaniu Utha, Hector fantastycznie uderzył z dystansu i umieścił piłkę w prawym górnym rogu bramki.

W drugiej połowie sytuacja się odmieniła. Tym razem to gospodarze przejęli inicjatywę i zaczęli stwarzać sobie sytuacje bramkowe. Bramki kontaktowej doczekali się w 73. minucie. Wtedy to Proger dośrodkował piłkę w pole karne, a Srbeny uprzedzając obrońcę pokonał strzałem głową Horna.

SC Paderborn – FC Koeln 1:2 (0:2)