REKLAMA
REKLAMA

Milan zaoferował kontrakt Rangnickowi

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  03.03.2020 11:03
Milan zaoferował kontrakt Rangnickowi

Radość piłkarzy AC Milanu  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
AC Milan zaoferował już Ralfowi Rangnickowi trzyletni kontrakt, z opcją przedłużenia go o kolejnych 12 miesięcy - informuje La Gazzetta dello Sport.

Wcześniej włoskie media informowały, że bliski pożegnania się z mediolańskim klubem jest Zvonimir Boban. Oficjalna informacja w tej sprawie ma pojawić się w ciągu kilku dni.

Władze Milanu chcą rozpocząć nowy etap w budowaniu drużyny, na którego czele ma stanąć właśnie Rangnick. Decyzja o zatrudnieniu Niemca może mieć również wpływ na przyszłość w klubie Paolo Maldiniego.

Już wcześniej w mediach pojawiały się informacje, że władze Milanu chcą dokonać dużych zmian w klubie i zaoferować Rangnickowi stanowisko menedżera i pełną kontrolę nad decyzjami sportowymi.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

Co_Ty_Gadasz | 03.03.2020 11:27

jeżeli to prawda to Milan idzie w dobrą stronę

Fan_Tulipan | 03.03.2020 12:14

Problem Milanu polega na tym, że co roku rozpoczynają nowy etap w budowaniu drużyny.

Fan_Tulipan | 03.03.2020 14:05

Akurat Neapol uwstecznił Ancelotti.
Prezes teraz naprawia swój błąd, którym było zatrudnienie Carletto.

BOYSSAN | 03.03.2020 15:39

Ralf Rangnick jest to fachowiec od budowy podstaw solidnego klubu. To on stoi za wprowadzeniem na salony takich zespolow jak Hoffenheim oraz Redbulle z Salzburga i Lipska.
Wniosek jest taki, ze jeśli ktoś ma duże pieniądze i chce wejść na salony piłkarskie to RR jest najlepszy. Trzeba pamietac , ze Rangnick miał za sobą w Hoffenheim miliony euro szefa SAP-a czy w Lipsku miliony euro z RedBulla.
W pewnym momencie z obu tych projektów odszedł, gdyż nie był w stanie wykonać z nimi kolejnego skoku jakościowego.

Podsumowujac: Ralf Rangnick to nie jest cudotworca, w takim klubie jak Milan jeszcze nigdy nie był, taka presja jak w Milanie nigdy na jego barkach nie wystepowala. Bardzo jestem ciekawy jego pracy w Milanello, to może być dobry ruch Zarzadu Milanu, ale mysle, ze dalej kluczem będzie cierpliwość.

Pjoter | 04.03.2020 02:23

Też myślę, że to dobry ruch pod warunkiem trzymania się tej decyzji na sztywno. Nawet jeśli początki będą tragiczne. Najlepiej by się stało gdyby przyszedł jeszcze w bieżącym sezonie i miał czas na spokojnie ocenić przydatność członków obecnej kadry w swoim planie na kolejny sezon. Mam też nadzieję, że zarząd da mu popracować i ustali cele na rozsądnym poziomie. Utrzymanie się w top 10 w obecnym sezonie i liga europy w kolejnym brzmi nieźle. Nie oczekiwałbym ligi mistrzów za dwa lata, ale np utrzymania tendencji wzrostowej, powiedzmy 8-10 punktów więcej niż sezon wcześniej.
Rangnick to pierwszy od lat pomysł na trenera Milanu, który szczerze mi się podoba. Fachowiec o sprawdzonych umiejętnościach. Gość, który w ostatnich latach pokazał, że potrafi budować jakość sportową klubów z nizin. Jeśli dostanie czas i wolną rękę to wierzę, że to się uda.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy