Schalke bez szans w Kolonii

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

W ostatnim sobotnim meczu 24. kolejki Bundesligi, FC Koeln nie dało szans przed własną publicznością Schalke 04 Gelsenkirchen.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla FC Koeln, które już w dziewiątej minucie objęło prowadzenie. Po dośrodkowaniu Floriana Kainza z rzutu wolnego z boku boiska na wysokości pola karnego, precyzyjnym strzałem głową tuż przy słupku do siatki trafił Sebastiaan Bornauw.

W kolejnych minutach Schalke szukało okazji do odpowiedzi, ale nie potrafiło znaleźć sposobu na defensywę rywali. Tymczasem w 39. minucie gospodarze wyprowadzili zabójczy kontratak i podwyższyli na 2:0. Elvis Rexhbecaj świetnym podaniem uruchomił Jhona Cordobę, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

W drugiej połowie FC Koeln kontrolowało wydarzenia na boisku, a kwadrans przed zakończeniem meczu definitywnie rozstrzygnęło jego losy. Trzecigo gola zdobył bowiem Florian Kainz.

FC Koeln – Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 (2:0)

1:0 Bornauw 9′
2:0 Cordoba 39′