Wisła poza strefą spadkową, wygrana w Lubinie

dodał: maaarcin  |  źródło: LigaPolska.pl  |  16.02.2020 16:56

Artur Skowronek  |  fot. ASInfo

Oceń bukmachera i wygraj 150 złotych
Wisła wydostaje się ze strefy spadkowej! "Biała Gwiazda" w niedzielne popołudnie odniosła czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo, tym razem skromnie 1:0 pokonując na wyjeździe Zagłębie Lubin.

Od początku spotkania gra toczyło się pod dyktando gości z Krakowa, którzy zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej gościli w polu karnym rywali. Wisła już w szóstej minucie wypracowała sobie dogodną sytuację, gdy po podaniu Błaszczykowskiego piłka trafiła w polu karnym do Turgemana. Mocne uderzenie napastnika Wisły wybronił jednak Forenc.

Turgeman zagroził bramce rywali także w 13. minucie, ale tym razem piłkę sprzed bramki wybił jeden z obrońców Miedziowych. W pierwszej połowie na uderzenia z dystansu decydował się również Sadlok, ale bez większego efektu.

Mimo przewagi Wisły, Zagłębie również dwukrotnie zagroziło bramce strzeżonej przez Buchalika. Najpierw Zivec został w ostatniej chwili zablokowany przez Klemenza, a kilka chwil później w bardzo dobrej sytuacji nad poprzeczką główkował Białek. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą połowę odważniej rozpoczęli Miedziowi, ale z ich ataków również niewiele wynikało. Tymczasem w 65. minucie na prowadzenie wyszła Wisła. Po świetnym dograniu Sadloka w pole karne, Savicević uprzedził w polu karnym bramkarza i lekko trącając piłkę skierował ją do siatki.

W 78. minucie Zagłębie było blisko doprowadzenia do wyrównania. Po dośrodkowaniu Starzyńskiego z rzutu rożnego i główce Guldana, piłkę z linii bramkowej wybił Janicki. Ostatecznie Miedziowym nie udało się znaleźć sposobu na umieszczenie piłki w bramce i spotkanie zakończyło się wygraną Wisły.

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 0:1 (0:0)

0:1 Savicević 65'

Wisła - Wojtkowski, Savicević

Zagłębie: Forenc – Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić – Tosik (73' Szysz), Starzyński, Slisz, Żivec (74' Tajti) – Bohar, Białek

Wisła: Buchalik – Sadlok, Klemenz, Janicki, Burliga (46' Niepsuj) – Basha – Wojtkowski, Savicević (76' Kuveljić), Żukow, Błaszczykowski – Turgeman (81' Buksa)