Udany debiut Nouriego w Hercie, grał Piątek

Krzysztof Piątek

Udany debiut w roli pierwszego szkoleniowca Herthy BSC zaliczył w sobotnie popołudnie Alexander Nouri. Jego podopieczni pokonali w delegacji SC Paderborn, dzięki czemu wskoczyli na 13. miejsce w tabeli.

Po niezwykłych zawirowaniach w klubie przystępowali do swojej potyczki piłkarze teamu ze stolicy Niemiec. Nie zmieniało to jednak nadrzędnego celu Herthy, którym było zwycięstwo z czerwoną latarnią rozgrywek. Ekipa z uniwersyteckiego miasta miała z kolei nadzieję na powrót na zwycięski szlak po dwóch meczach bez wygranej.

Trudna sztuka utrzymania Paderborn

W wyjściowym składzie stołecznej drużyny znalazł się Krzysztof Piątek, rozgrywający swój trzeci mecz w Bundeslidze. Reprezentant Polski niczym jednak się wyróżnił w pierwszej połowie, poza dotknięciem piłki ręką przy akcji, po której piłkę do siatki skierował Matheus Cunha. Trafienie Brazylijczyka ostatecznie z tego powodu zostało anulowane.

W każdym razie w pierwszej odsłonie Hertha zdołała zdobyć bramkę zgodnie z przepisami, gdy w 10. minucie na listę strzelców wpisał się Dedryck Boyata. Belg wygrał pojedynek powietrzny z jednym z rywali, kierując futbolówkę do siatki rywali po uderzeniu głową, więc do przerwy Stara Dama prowadziła 1:0.

Nie ma Klinsmanna, są trzy punkty berlińczyków

Po zmianie stron gospodarze zdołali jednak wyrównać stan rywalizacji w 51. minucie. Gola po uderzeniu z praktycznie zerowego kąta strzelił Dennis Srbeny. Jednocześnie tablica wynikowa wskazywała wynik 1:1. Goście w 58. minucie byli po raz drugi bliscy objęcia prowadzenia po strzale Piątka, ale strzał Polaka był niecelny.

Tymczasem w 76. minucie Hertha po raz drugi w spotkaniu wyszła na prowadzenie. Na efektowny strzał piętą zdecydował się Matheus Cunha. Jamilu Collins starał się uchronić swój zespół przed stratą gola, ale zrobił to tak niefortunnie, że futbolówka wylądowała w siatce, więc stołeczny team wygrał 2:1.

SC Paderborn – Hertha BSC 1:2 (0:1)

0:1 Boyata 10′
1:1 Srbeny 51′
1:2 Collins 76′ (sam.)