Pewna wygrana Borussii, gol Piszczka

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  22.02.2020 22:22

Łukasz Piszczek  |  fot. Paweł Kot

Gracze z Dortmundu wygrali z Eintrachtem 4:0. Piszczek rozegrał cały mecz dla BVB i zdobył gola na 1:0.

Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. W końcu oba kluby dobrze spisywały się w rundzie rewanżowej. Do tej pory gospodarze zdobyli dziewięć punktów. Goście zgarnęli nawet jedno oczko więcej.

Jak wyglądało to spotkanie?  Do przerwy piłkarze z Dortmundu prowadzili 1:0. Jedynego gola zdobył w 33. minucie Piszczek. Polak celnie przymierzył z dystansu po podaniu od Hakimiego.

Druga połowa to był już prawdziwy popis gospodarzy. Kilka minut po zmianie stron na 2:0 podwyższył Sancho.

W 54. minucie było już 3:0. Kolejnego gola na swoim koncie zapisał Haaland, który skorzystał z podania Hakimiego.

Gospodarze nie zamierzali jednak na tym poprzestawać. W 74. minucie bramkę dla klubu z Dortmundu zdobył uderzeniem z dystansu Guerreiro.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie.

Chandler

Borussia Dortmund: Buerki - Piszczek, Hummels, Zagadou, Guerreiro - Witsel - Can (Dahoud 64'), Hazard - Hakimi, Haaland (Goetze 79'), Sancho (Reyna 75')

Eintracht Frankfurt: Trapp - Toure, Abraham, Hinteregger, Ndicka - Ilsanker, Rode (Sow 78') - Chandler, Gacinović (Dost 46'), Kostić - Silva (Paciencia 82')

Komentarze | 10 komentarzy

Matthew1987 | 14.02.2020 22:32

Bardzo łatwy meczyk, Eintracht po 3:0 przestał grać w piłkę. Guerreiro najbardziej niedoceniany zawodnik w Borussi, czy BVB gra dobrze czy źle to on zawsze trzyma wysoki poziom, daje mega dużo w ofensywie i nie popelnia baboli w defensywie (jak np Hakimi na równoległej pozycji). BVB u siebie to zupełnie inna drużyna niż na wyjazdach. Ci co krzyczą #FavreOUT niech lepiej się zastanowią jak to zmienić a nie szukają innych trenerów, bo Borussi na klasowego trenera nie pozwala renoma a lepszego niż Favre mieć nie będziemy.

Solaris1990 | 14.02.2020 22:41

Powiem tylko tyle . Jak można mówić że Frankfurt nic nie gra teraz . Ostatnimi czasie ograli 2 razy Lipsk. A tu jeden strzał .  Tragedia Bundesligi ciąg dalszy. Bo to jest chore. Frankfurt zagrał jak dwuligowiec jakiś. Boże czuje że jutro Leverkusen które zagrało świetnie z Borussia skarży się na przeciętnemu z Berlina. Tyle w temacie

Matthew1987 | 14.02.2020 23:03

Ja bym tego nie nazwał tragedią, wg mnie to dobrze że ta liga ma w sobie trochę nieprzewidywalności, no chyba że jesteś bukmacherem hehe :)

Solaris1990 | 14.02.2020 23:08

Nie jestem tylko dzięki takiej nieprzewidzialnosci w wynikach a ślizganiu Bayernu wiadomo jak to się skończy. Szkoda. Liczyłem że przy Bayernie . Borussia Lipsk i ogarniam będą trzymać w miarę stabilna formę ale za dużo tych meczy z niespodziankami

MarioJUVE | 14.02.2020 23:30

Ten mecz pokazał jak słaby jest poziom bundesligi.

Solaris1990 | 14.02.2020 23:36

Mario Juve niestety teraz się z Tobą zgadzam. Taka prawda. No cóż Bayern mistrz

MarioJUVE | 14.02.2020 23:57

Solaris najgorsze w tym wszystkim jest to ze Bundesliga mam wrazenie zawdziecza to tak zwanym skąpstwem i oddawaniem gwiazd za granice.Gdyby Eintracht po udanym zeszlym sezonie staral zatrzymac sie większość wartosciowych pilkarzy zeszlego sezonu jak Rebic Haller czy Jovic to pewnie wynik bylby inny i mogli by w tym sezonie spokojnie powalczyc o mistrza.Troche przypominaja Wolfsburg z poprzednich lat gdy ci mieli De Bruyne Dosta(w kozackiej formie) Draxlera Rodrigueza czy Naldo czy Schalke z sezonu 2010/2011.

Joker | 15.02.2020 00:00

Ładny gol Piszcza, i to jako kapitan. Fajnie, że mimo lat Łukasz ciągle niezły poziom trzyma i jest tak szanowany i ceniony w tak dużym klubie. Mógł kilka razy odejść do innych klubów, innych lig, ale został legendą BVB i zasłużył sobie na ogromny szacunek.

Hakimi to ja nie wiem czy nie będzie lepszym skrzydłowym niż bocznym obrońcą, bo z tym ciągiem na bramkę i dynamiką to trochę szkoda go na obronę, zwłaszcza że nie broni jakoś wybitnie.

Matthew1987 | 15.02.2020 00:16

MarioJUVE

Z tym że to skąpstwo i oddawanie gwiazd za granicę ma swoje powody. Większość zawodników ucieka do najbogatszej Premier Ligue czy do gigantów z Hiszpanii. W Angli średniaki w niczym nie ustępują finansowo takiej BVB czy Lipskowi. Barca Real wiadomo też bardzo bogate kluby w dodatku bardzo utytułowane. Jeszcze 20 lat temu kluby Bundesligi były wzorem jeśli chodzi i zarządzanie. Obecnie w erze szejków, prywatnych pieniedzy prywatnych inwestorów, kosmicznych pieniedzy z praw telewizyjnych Bundesliga nie ma szans rywalizować finansowo, a kluby z czołówki i tak robią co mogą świetnym skautingiem. A niestety w tych czasach pieniądze = rozwój sportowy. Więc poniekąd się z Tobą zgodzę, jednak Bundesliga jest do tego po prostu zmuszona to nie jest widzimisię klubów BL.

Solaris1990 | 15.02.2020 01:06

Matthew masz rację.  Niestety Anglia rządzi prawami tv . Mają majątek za to kluby . Nawet te z ostatnich miejsc w premier . I jeszcze dzięki robią swoje. I wykłada na 100 mln nawet więcej i nic ich nie zaboli. A w Bundeslidze tylko Bayern jest w stanie robić takie zakupy. Ale jak to wygląda wiadomo. I tak mam szacunek do klubów typu leverkusen.  Bo umówmy się to nie jest jakiś gigant niemiecki . Mistrzostwa nie mieli a dają radę bic się w zasadzie co roku o czołowe miejsca w lidze i potrafią nie sprzedawać się by kilku czołowych graczy od razu odeszło. Szacunek . Stracili Brandta tak stracą Havertza prawdopodobnie ale wciąż mają mocnych zawodników i są w stanie ich zatrzymać. Brawo . Za to kocham ten klub.