Lazio zmniejsza dystans do Juve

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  09.02.2020 20:01

Simone Inzaghi  |  fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

W przedostatnim niedzielnym spotkaniu w ramach 23. kolejki Serie A piłkarze Parmy Calcio ulegli 0:1 na swoim stadionie SS Lazio. Taki stan rzeczy sprawił, że ekipa z Wiecznego Miasta zmniejszyła dystans do prowadzącego Juventusu FC do zaledwie jednego punktu.

Podopieczni Simone Inzaghiego przystępowali do swojej potyczki, chcąc za wszelką cenę wykorzystać sobotnie potknięcie Juventusu FC. Z kolei Gialloblu mieli nadzieję na wygranie swojego drugiego z rzędu ligowego spotkania w roli gospodarza.

Wynik rywalizacji mógł już w 12. minucie otworzyć Ciro Immobile. Ostatecznie jednak piłka po uderzeniu reprezentanta Włoch minęła światło bramki. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze mówi znane powiedzenie i tak było w rzeczywistości. Felipe Caicedo w 41. minucie strzałem z bliska wyprowadził rzymian na prowadzenie.

Po zmianie stron ekipa z regionu Emilia-Romania próbowała odrobić stratę, ale ostatecznie sztuka ta się Parmie nie udała. Tym samym Lazio wygrało swój szesnasty mecz w sezonie, a Żółto-niebiescy zanotowali dziewiątą porażkę w trakcie trwającej kampanii.

Parma Calcio - SS Lazio 0:1 (0:1)

0:1 Caicedo 41'

Komentarze | 19 komentarzy

Troyan | 09.02.2020 20:03

haha sędzia znowu się popisał brak karnego dla Parmy w 91 minucie po ewidentnym ściąganiu piłkarza Parmy to parodia... po co ten VAR porównując wczorajszą rękę Bonusa (też wdł mnie karny) do tego to jest wręcz lekko zabawne, proszę mi wytłumaczyć dlaczego nie dostał sygnału sędzia główny od VARu.

robycalcio | 09.02.2020 20:06

#Troyan
nie oglądałem ale z tego co piszesz to ciekawy jestem jak odniesie się do tego Inzaghi który zawsze narzekał, że VAR okrada Lazio z punktów

habu89 | 09.02.2020 20:07

@troyan ja to złapałem się za głowę, jak sędzia kazał wznowić grę. Oby w derbach obyło się bez takich decyzji.

Bukinio | 09.02.2020 20:09

Jeśli dobrze złapałem, to co mówili komentatorzy, to we Włoszech jest zasada, ze VAR nie naprawia błędów sędziów. A sędzia uznał w przbiegu akcji, ze to zawodnik Pary faulował - co oczywiście z powtórek jest absurdem. I jeśli dobrze rozumiem, to gdyby puścił grę dalej - mógłby VAR zadziałać. A ze uznał sam w druga stronę, to nie ma. Tylko co jak gwiżdże karnego, a VAR mówi ze go nie ma?

troltroli | 09.02.2020 20:31

Brawo Lazio za ten sezon. ciekawie się zaczyna robić:)

xxBANGxx | 09.02.2020 20:32

Simone Inzaghi - tego Pana widziałbym na ławce trenerskiej Juventusu. :))

robycalcio | 09.02.2020 20:37

#xxBANGxx
czy aby napewno ?
Juventus grałby 3-5-2 a takim ustawieniem nie wygrywa się w Europie

xxBANGxx | 09.02.2020 20:41

robycalcio
Myślę, że to jest na tyle inteligentny człowiek, że dostosował by taktykę pod piłkarzy, a nie na odwrót. Patrząc na kadrę Lazio, i na ich grę w tym sezonie, ciężko się nie zachwycać tym jak to poukładał Inzaghi. Zresztą on robi robotę w Rzymie już od paru lat. Nie miałbym nic przeciwko temu, aby objął Juventus, bo obecnie to TOP'ka w Serie A.

kuppanjaja | 09.02.2020 20:42

Jedyna drużyna obok Verony, która ma w miarę ustabilizowaną formę i nie daje du.y raz na 2 tygodnie jak Juve, Inter czy też te cyganiaki z Neapolu

redsik | 09.02.2020 20:42

Lazio będzie mistrzem ! Życzę im tego z całego mojego zdrowego serducha

kuppanjaja | 09.02.2020 20:43

@ robycalcio
Włoskie kluby i włoska piłka z ich ustawieniami, taktykami i głębią strategiczną i tak nic nie wygrywają w Europie od prawie 15 lat..

Joker | 09.02.2020 20:48

1.poł jeszcze bardzo dobra, absolutna dominacja Lazio, szkoda że udało się zdobyć tylko jednego gola, ale po przerwie już powoli brakowało pary, a ostatnie 15-20 minut to już była męczarnia. 3 mecze w tygodniu dla Lazio przy obecnej kadrze to jest już za dużo, i to widać. Dobrze, że się udało to dowieźć, z naciskiem na udało się, hehe :) nie zmienia to faktu, że Lazio gra świetny sezon i jest raptem 1 pkt za Juve, które ma szeroką kadrę i po 2 świetnych zawodników na większość pozycji.

Simi1993 | 09.02.2020 22:18

I 3:2 , chyba Milan za szybko uwierzył ze mecz wygrany .

Simi1993 | 09.02.2020 22:19

sorki , nie tutaj miał być ten wpis

_tripletta_ | 09.02.2020 23:58

Lazio to niech się cieszy z pomocy sędziów.
To co odwalił sędzia z VARem w ostatnich minutach to jeden wielki SKANDAL. Karny tak ewidentny, iż nawet Marotta by go zobaczył.

MarioJUVE | 10.02.2020 00:05

Mam nadzieje ze Lazio nie zakwalifikuje sie do LM.Bo to pewne ze odpadna w grupie nawet z 4 miejsca.Ten zespol to tylko szczescie Sedziowie Ciro  SMS i Alberto.

18Juve97 | 10.02.2020 13:37

"Lazio zmniejsza dystans do Juve"

Aha, bo Inter odjechał w tabeli i jest poza zasięgiem... Tytuł z czapki.

_tripletta_ | 10.02.2020 15:04

Brawo za inteligencję, a raczej jej brak.
Tytuł był jeszcze wrzucony przed meczem Interu, gdzie to Juve było jeszcze liderem.